Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-4050DN - Z szuflady pobiera po 2 kartki co powoduje zacięcie

310artur 14 Paź 2017 00:44 363 5
  • #1 14 Paź 2017 00:44
    310artur
    Poziom 43  

Wygląda to tak że łapie 2 kartki przesunięte względem siebie o jakieś 2 cm. Początek strony (tyle co są kartki przesunięte względem siebie) drukuje się na jednej reszta na drugiej. Błąd wywala w momencie kiedy druk jest zasadniczo skończony, staje i każe otworzyć pokrywę. Gdy to zrobię wysuwa obie kartki i drukuje stronę raz jeszcze zwykle już pobierając 1 kartę choć reguły nie ma. Drukarkę mam ledwo od wczoraj, kupiona używana. Ponoć sprawna no ale wiadomo jak to jest z drugiej ręki.
    Nie jest też tak że ten problem pojawia się zawsze. Tak może co 3 co 4 kartkę.
    Szczerze to nie sprawdzałem nawet jeszcze jak będzie z ręcznego podajnika brać. Jeśli to w czymś pomoże sprawdzę.
    Na ten czas prosiłbym o jakiekolwiek informacje bo powiem szczerze to moja pierwsza drukarka laserowa w ogóle. Nie wiem w zasadzie nic o tym jak to działa, cała ta mechanika jest jak na moje oko mocno skomplikowana ale wykonać instrukcje, posprawdzać w razie potrzeby rozebrać dam radę. Potrzebuje tylko informacji jak to w ogóle ugryźć, gdzie szukać problemu bo nawet nie wiem jak się do tego zadania zabrać. A nie bardzo mam budżet na serwis tym bardziej że musiałbym to gdzieś wysłać a to lekkie nie jest. Koszta pewnie przekroczyły by koszta zakupu :(

0 5
  • Pomocny post
    #2 14 Paź 2017 12:54
    masterten
    Poziom 29  

Problem jest w podajniku, z ręcznego powinno być OK, ale sprawdź.
    Jak wysuniesz podajnik, to zobaczysz kawałek gumy na sprężynie. Dociska on do rolki ciągnącej papier (która jest w drukarce) i ta guma powinna zatrzymać następne kartki od wciągania.
    Po pierwsze sprawdź czy ktoś nie kombinował z tym elementem oraz z rolką ciągnącą, po drugie czyszczenie tej gumy, ewentualnie wymiana.

0
  • Pomocny post
    #3 14 Paź 2017 21:29
    leeart

Poziom 34  

Sprawdziłbym sprzęgło od poboru. Prawdopodobnie elektromagnes się klei.

0
  • #4 14 Paź 2017 22:07
    310artur
    Poziom 43  

Wygląda to (chyba) normalnie. Wyczyściłem te gumę zgodnie z serwisówką wilgotną szmatką i o dziwo jest chyba OK. Jak puściłem 15 pustych stron poszły bez problemu. Jak później puściłem 6 stron wydruku (na tych samych kartkach, wiem sknera jestem) to jedną złapał podwójnie. Generalnie to ma działać w domu, stoi na biurku więc sporadyczny błąd mogę zaakceptować. Nie bardzo mam teraz potrzebę coś więcej drukować więc temat zostawię otwarty i po czasie wrócę albo zamknąć albo pytać dalej.

Tym czasem dopytam czy ma jakikolwiek sens update firmware? Na stronie samsunga widzę wersje z 2012 roku a mam taką z 2007. Tylko zastanawiam się czy to cokolwiek może dać poza tym (o czym o dziwo ostrzega sam "instalator") że zmniejszy kompatybilność z tonerami firm innych jak samsung.

Kolejne pytanie bardziej teoretyczne. Co daje zwiększanie pamięci RAM w tej drukarce? Raczej teoretyczne pytanie bo jak rozumiem to ustrojstwo będzie działało tylko z dedykowanymi modułami a te raczej tanie nie będą. No i pewnie nic nie dają w praktyce. Jak rozumiem robi to za bufor czyli więcej RAM więcej stron do druku może pobrać na raz? Czyli co w praktyce? Szybciej wydrukuje duże dokumenty/obrazy?

PS dodam w załączniku service manual - tu nie zginie a może i komuś się przyda.

0
  • #5 14 Paź 2017 23:28
    leeart

Poziom 34  

Raczej gumkę bym zerwał i nakleił coś innego, albo zaklej ją np, izolacją.

0
  • #6 15 Paź 2017 19:41
    masterten
    Poziom 29  

Wymianę firmware bym odradzał, nie jestem specjalistą od tych drukarek więc nie wiem czy tak jest i w tym przypadku, ale często producenci wykorzystują wymianę firmware żeby blokować zamienniki.
    Zwiększenie ramu ma sens jeśli wysyłałbyś do drukarki skomplikowane dokumenty typu naprawdę duża grafika, albo skomplikowany wielostronicowy PDF, wtedy drukarka łyknie zadanie w całości i szybciej je obrobi. Albo naraz większą liczbę prostych wydruków, żeby nie czekały w kolejce wydruku w komputerze.

0
  Szukaj w 5mln produktów