Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polyvox - Relacja z budowy repliki

CHOPIN66 14 Paź 2017 02:10 807 0
  • #1 14 Paź 2017 02:10
    CHOPIN66
    Poziom 9  

Witam wszystkich

Jak wiecie ,budowa syntezatora do prostych nie należy ,trzeba się zmierzyć z wieloma niewiadomymi takimi jak dostępność podzespołów ( układy scalone) . Niektóre syntezatory zawierają układy scalone które nie są produkowane od lat i są albo niedostępne albo są bardzo drogie. No to może replika syntezatora analogowego ? A jak . Po pierwsze takie syntezatory są zbudowane w oparciu o wzmacniacze operacyjne i tranzystory a niektóre zawierają i lampy. W sieci dużo jest gotowych schematów syntezatorów półprzewodnikowych a i nawet lampowych . Ja poszedłem o krok dalej postanowiłem zbudować replikę legendarnego już syntezatora Polyvox. - ale nie na współcześnie produkowanych komponentach jak choćby TL072 , BC547 i tym podobnych ,ale z wykorzystaniem jak największej liczby podzespołów z epoki (rezystory MŁT, S2-29W ; tranzystorów KT i KP303; układów scalonych KR140UD8b;K118UD12...; Diod KD i KC170; kondensatorów K50-6,K10-7W....)może się na przykład okazać ,że jakiś element z epoki jest nie dostępny i trzeba go zastąpić współczesnym (może tak się zdarzyć) płytki drukowane będą wykonywane ze skanów z oryginalnej instrukcji serwisowej .
    Praktycznie całą dokumentacje ściągnąłem z tej strony http://www.ruskeys.net/eng/base/polivoks.php .Ogólnie rezystory MŁT są jeszcze łatwo dostępne . Poniżej zamieszczam link do ogłoszenia o zakupie części których aktualnie nie ma na allegro (diody ,kondensatory , tranzystory i układy scalone). https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3386706
    Wzór ścieżek przeniosę na miedź za pomocą kalki chyba że, kolega Oskaeg zdecyduje się w to wejść i pomoże wykonać PCB .

Zamieszczam wzory wszystkich płytek gotowych do wydruku (obrazy zostały wyostrzone w celu poprawy jakości ).

Miałbym tez prośbę do posiadaczy tego syntezatora o dokładne zwymiarowanie obudowy .

cdn.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME