Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica we wtyczkach D5WSC

14 Paź 2017 08:57 531 3
  • Poziom 12  
    7-8lat temu kupiłem na olx ogrzewanie Hydronic D5WSC (tak przynajmniej jest napisane na obudowie).
    Ponieważ było kompletne, razem z zegarem (programatorem) oraz wiązką, a wtyczki pasowały to nie rozwodziłem się, że są inne niż na zdjęciach w Internecie , choć widziałem różnicę we wtyczkach.
    Niestety obecnie nadszedł kres mojego pieca (pękł) no i chciałem do wymienić na inny i mam problem.
    Otóż z mojego sterownika w Hydronicu wychodzi kabel zakończony gniazdem kwadratowym, 4 pinowym, a kabel przychodzący ma taką samą kwadratową, 4 pinową wtyczkę.
    Chciałbym kupić nowszy piec, ale każdy z nich ma kabel zakończony gniazdem owalnym.
    Jak to połączyć gniazdo owalne z kwadratową wtyczką?
    Czy da się podłączyć nowszy piec do starego okablowania
    Podejrzewam, że sterownik był od innego ogrzewania albo sprzedający sam cos wykombinował.
    Niestety nie posiadam kontaktu do człowieka który mi to kiedyś sprzedał.
    Jak to rozkminić ? Bo pamiętając poprzednie problemy z przeciąganiem i podłączaniem okablowania nie uśmiecha mi się ponownie przeciągać nowego .
    Ktoś ma jakiś pomysł ? Od czego jest sterownik i jak to połączyć?
  • Poziom 12  
    Właśnie tego chciałbym uniknąć. Bo może okazać się, że coś nie działa i klapa
    A może ktoś wie od jakiego modelu hydronica może być ten sterownik z wtykiem na 4 piny ?
    Może ktoś ma taki opis ?

Wówczas może wystarczyłoby dorobić jakąś kostę/ konwersję ze złącza kwadrat 4piny na owal 8-pinów

W kwadratowej na pewno 2 pinów to zasilanie + /- 12V, 3-ci pin to zapewne sygnał wzbudzenia sterownika z ręcznego przycisku zegara sterującego, a 4-ty pin może być sygnał zwrotny w razie awarii.

Teraz jak to przełożyć, przekonwertować te sygnały na sygnał złacze owalne 8-pionowe

Może tak
    Owalna ---------------------------------------------------> Kwadrat
    Pin 1 Czerwony - napięcie z aku (+) ----------------------------> Pin 1
    Pin 2 Brązowy - masa (-) ----------------------------------------> Pin 2
    Pin 3 czar/czer - sygnał na napięcie przekaźnika do załączania dmuchawy wewnątrz kabiny ------- > OPCJA w tej wtyczce. Tego sygnału nie ma bo sam dodatkowo dorabialem.
    Pin 4 zielony - pompa paliwa (+) -------------------------------> w moim D5WSC pompa jest zintegrowana z jednej obudowie, więc może przez prakaźnik po podaniu sygnału ze sterownika może być załączana.
    Pin 5 nieb/biały - do sterownika -------------------------------> Pin 3 do podawania syganały uruchomienia
    Pin 6 niebieski - czujnik temp. <5*C ----------------------------> Tego sygnału też może nie być, bo odpalałem piec przy 7-9 stopniach.
    Pin 7 żółty - do sterownika -------------------------------------> Pin 4 sygnał zwrotny np. odczutu błędu ze sterownika pieca
    Pin 8 czar/biały- wyłącznik grzanie/wietrzenie ---------------> Opcja podobnie jak Pin 3 więc może tu nie być

Tu kończą się moje domysły co do kompatybilności sygnałów i konwersji.

Jakies suggestie???

Skoro są takie trudności to skłaniam się ku rozebraniu i podmianie obudowy pieca z jakiegoś złomu.
  • Poziom 12  
    Pierwsza propozycja jest najprostsza choc pewnie najdrozsza.
    Ja bym kupil piec z cyfrowym sterownikiem np od volvo v50 z odpowiednim korpusem i zastosowal do odbudowy WSC.
    Jesli chodzi o wtyczke to zapewnie masz tam sygnal diagnozy nieb-bialy i zal/wyl zolty poza zasilaniem. Sam piszesz ze sterowanie nawiewem dokladales - dziwne bo przy ogrzewaniu postojowym to konieczne. Nie wiedzialem takiego rozwiazania nigdzie ,moze czyjas rzezba?
    Jakies zdjecia o czym mowa napewno bylyby pomocne.