Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo L512 Cpu Upgrade z I5 na I7

cinek2107 14 Oct 2017 17:30 933 10
    cinek2107
    Level 18  
    Witam Serdecznie, mam pytanie mianowicie chciałem dodać trochę mocy w moim laptopie. Wiem, że takie zabiegi z reguły nie mają sensu ale chciałem was zapytać o zdanie w tym wypadku.
    Laptop to Lenovo ThinkPad L512.
    Obecnie siedzi w nim Intel I5 450M, posiada 8 GB RAM.
    Wymieniłem już dysk na SSD a starą systemówkę wsadziłem w miejsce napędu optycznego jako dodatkowy.
    I teraz kolej na ostatnią rzecz czyli serce, mianowicie czy po wymianie na I7 640M będzie jakaś zauważalna różnica i czy to w ogóle ruszy ?
    P.S Czy te procesory posiadają ten sam GPU czy jednak się czymś różnią, bo nigdzie nie mogę odnaleźć takiej informacji. Pozdrawiam
    cinek2107
    Level 18  
    Nie, bie zamierzam na tym grać. Co prawda grywam w jedną grę regularnie i jest to tzw Lol ale na obecnej juz mnie zadowala jakość. Zreszta bardziej zależy mi na wydajności. Mam 70 fps i w pełni mi to wystarczy.
    A może jakas inna propozycja co zmiast tego I7 640M tam można wsadzic ?
    safbot1st
    Level 43  
    cinek2107 wrote:
    Zreszta bardziej zależy mi na wydajności.

To logiczne, że zysk będziesz miał tylko i wyłącznie w aplikacjach wykorzystujących ponad 4 rdzenie wątki.
    EDIT. W jakich aplikacjach?
    safbot1st
    Level 43  
    enhanced wrote:
    i7-620m/640m to 2r/4w ale z l3 cache 4MB tak dla przypomnienia.

Heh. Nie miałem pojęcia, że są i7 z 2 rdzeniami. Brawo Intelowi za dezorientację klienta.
    Słyszałem, że z Coffe Lake jest jeszcze zabawniej. To nie wcinam się więcej, sorry...
    cinek2107
    Level 18  
    No właśnie myślałem też nad jakimś quadem ale właśnie zintegrowana grafika jest problem. Najwydajnieszym mozliwym z tego co widzę to 640M no chyba że nie wiem, że któryś wuad posiada integre.
    Używanie laptopa jest różne przez prace biurowe przez obróbkę grafiky czy video na poziome amatorskim.
    enhanced
    Level 43  
    Nie ma Quada 1 generacji z integrą. A jedyny sensowny quad to 920xm / 940xm z OC do 3GHz bo inaczej jest niespodzianka bo tutaj jest kolejny chees ze strony intela przy mnożnikach.

Chcesz realnie poprawić wydajnośc - przejdź na 2gen Sandy Bridge, tam quady mają już integre i normalniejszy zegar a nie taki oszukany.
    cinek2107
    Level 18  
    Czy 920XM albo 940XM posiada zintegrowaną grafikę ? Bo już sam się pogubiłem.

Ewentualnie czy jest coś z sandy bridge co mogę wpakować ?
    cinek2107
    Level 18  
    A więc najwyższą możliwą opcją jest i7 640M. Dziękuję za odpowiedzi i juz mam swoja decyzję na ten temat.