Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 I9506 - gubi zasięg

piotrek power 14 Paź 2017 21:23 2148 10
  • #1 14 Paź 2017 21:23
    piotrek power
    Poziom 27  

Witam wszystkich.

Kupiłem sobie parę dni temu Samsunga Galaxy S4 I9506 i mam problem z zasięgiem. Dzieje się to w miejscach gdzie zasięg jest słaby, ale inne telefony nie mają problemów. Mianowicie:
    Telefon leży na biurku, jest zablokowany ekran wyłączony - jest ok, można dzwonić na ten telefon i idzie sygnał normalnie, można rozmawiać, ostatnio rozmawiałem godzinę czasu chodziłem po pokoju i jest dobrze. Natomiast gdy telefon leży, nawet nie biorąc go do ręki - odblokuję, i wystarczy że pobawię się chwilę, i tak po ok 15sek ginie zasięg i bardzo ciężko ponownie go łapie, choć wystarczy go na powrót zablokować poczekać 2-3min i zasięg wraca. Dzieje się to za każdym razem, włączę - chcę wysłać SMSa to niknie zasięg i muszę wyjść na zewnątrz budynku poczekać 2min wówczas zasięg powróci i nie ma problemu. W mieście gdzie zasięg jest pełny również telefon działa prawidłowo, choć w niektórych miejscach też czasami zgubi zasięg i za każdym razem jak zgubi to trzeba te 2 min poczekać i telefon musi być na powrót zablokowany, bo na odblokowanym to tylko w mieście znajedzie ponownie sygnał bo w domu raczej bez szans. Natomiast tak jak wcześniej wspomniałem gdy już nawiążę połączenie to mogę chodzić po całym domu i jest ok, jak zejdę do piwnicy to zaczyna przerywać ale wyjdę parę schodów do góry i jakość rozmowy jest dobra.

Kartę mam w PlayU na sztywno Plus albo T-mobile, jest z nią wszystko ok, bo gdy przekładam kartę do innego telefonu: LG L90, HTC Desire 500, Samsung galaxy J3 2016 to problem nie występuje.

Zaś w odwrotną stronę - wkładając inną kartę to mojego I9506 to występuje taki sam problem jak z moją kartą w PlayU.

Dodam jeszcze że telefon bardzo długo wyszukuje sieci, 3x dłużej niż np. LG L90 i to w każdych warunkach czy blisko czy daleko nadajnika. Gdy wcisnę "wyszukaj sieć" to proces ten trwa 3 krotnie dłużej niż w LG L90 czy Desire 500, na J3 nie próbowałem.

W AnTuTu Benchmark v6.2.7 uzyskuje 47500pkt, (czasami lubi sie zawiesić przy 99% testu) ver Android: 5.0.1 (32bit)
    CPU model: Qualcomm Snapradgon MSM 8974
    Renderer: Adreno 330

Czego to może być wina ? Oprogramowanie ? Coś uszkodzone ? Czy ten model tak ma? Choć tutaj informuję że brat ma też I9506 i problem prawdopodobnie nie występuje (będę mógł dokładnie sprawdzić dopiero za tydzień) ale brat jest zazwyczaj co niedzielę i nie narzekał nigdy na zasięg.

Byłem w jednym komisie to powiedział mi że te nowe telefony tak mają, że zasięg jest słabszy (no ale mam jeszcze nowszy J3 2016 i jest dobrze) albo płyta główna do wymiany, zaś w drugim komisie mówił że za 70zł może spróbować naprawić ale nie daje gwarancji czy się uda i że z oprogramowaniem to nie ma nic wspólnego.

Aha, w ustawieniach przełączałem na tylko GSM i nie pomaga, dodam że na innym telefonie LG L90 mam w automacie i internet normalnie działa, jest szybkość od 1 do 3MB/s i nie powoduje to gubienia zasięgu. Tutaj zaś jak puszczę speedtest to momentalnie zgubi cały zasięg, a na polu zazwyczaj pokazuje w granicach 0,75Mb/s

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

0 10
  • #3 15 Paź 2017 10:10
    piotrek power
    Poziom 27  

To jest ciekawe, że jak telefon leży zablokowany to jest zasięg wszędzie i do mnie każdy się do dzwoni normalnie i nie przerywa połączenia, zaś ja wystarczy że odblokuje telefon i po chwili znika cały zasięg, jak bardzo szybko wybiorę nr telefonu to za dzwonie, ale smsa już nie zdążę napisać, czyli to zapewne wada tego modelu?
    Ale w miejscach gdzie zasięg jest silniejszy problem nie występuje.
    Telefon normalnie działa, nie wiesza się, nie spowalnia, nic się z nim prócz tego nei dzieje. Myślałem że coś z oprogramowaniem - ale skoro w mieście go biorę i normalnie piszę smsy, dzwonie, zasięg nie znika.
    Jak utopiłem LG L90 to w serwisie powiedzieli że już nic nie będzie z tego telefonu (przestał działać mikrofon), zaproponowali kąpiel w ultradźwiękach za 200zł, zrezygnowałem - kupiłem mikrofon oryginalny używany razem z tą płytką za 15zł i działa już 1rok normalnie. Nic się nie dzieje.

A z tym Galaxy to już sam nie wiem, trochę dużo ta kąpiel kosztuje.

1
  • #4 15 Paź 2017 10:41
    E8600
    Poziom 34  

Cena zależy od serwisu. Kiedyś był to bardzo popularny zabieg a teraz ludziom nie chce się w to bawić dlatego taka cena. Popytaj w innych serwisach bo cześć "serwisów" wcale nie ma sprzętu do tego a telefon oddaje do innego serwisu, który zrobi to za połowę ceny. Takie cwaniactwo jak w każdej branży. Poczytaj najpierw czy innym to pomogło bo podobnych tematów z tym modelem jest dużo w sieci.

0
  • #7 15 Paź 2017 20:21
    piotrek power
    Poziom 27  

E8600 napisał:
    Może tutaj ktoś pomieszał.

Link

Po wpisaniu: *#*#4636*#*#* nie pojawia mi się to menu
    Próbowałem również *#*#4636#*#* też nie działa

0
  • #8 16 Paź 2017 22:22
    piotrek power
    Poziom 27  

Brat ma takiego samego Samsunga I9506 od nowości, i ma identyczny zasięg jak mój. Może faktycznie te modele już tak mają że na kiepskim zasięgu nie będą odbierać.

0
  • #10 02 Sty 2018 21:41
    1robert
    Poziom 18  

Mam taki sam problem z moim 9506
    Poprawia stan rzeczy reset telefonu ale na jakiś czas
    W trybie bez lte gubi zasieg bardziej niż na lte. Na lte bateria trzyma dużo lepiej niż w wcdma/GSM.
    Mam telefon 4 lata od nowości. Ma taki problem odkąd go mam. Jak straci zasięg trudno go przywrócić czasem.
    Był na gwarancji w serwisem i na jakiś czas pomogło choć pisali chyba tylko o aktualizacji oprogramowania.
    Miałem do porównania 9505 i problem nie występował mimo że telefon był po zalaniu w stawie.
    Można podmienić samą płytę w telefonie na taką od 9505? W sensie czy reszta będzie pasować fizycznie i elektrycznie?
    Można kupić jakiegoś rozbitka. ..
    Ja mam wrażenie ze to problem z oszczędzanie energii - za bardzo oszczędza i traci sieć. Po włączeniu trybu oszczędzania prądu problem się pogłębia. .
    Chciałem podgrać inne oprogramowanie ale do tego modelu nie ma nic innego sensownego na Polskę tylko t mobile.
    Trzeba by po eksperymentować z jakimś innym alternatywnym ale nue chce uziemienia telefonu.

0
  • #11 13 Sty 2018 00:50
    piotrek power
    Poziom 27  

Ja sprzedałem swojego I9506 bo nie doszedłem końca, kupiłem LG G2.
    To oszczędzanie energii w Samsungu I9506 jakieś kiepskie jest, bo telefon wytrzymywał max 1,5 dnia a był to telefon 2letni, zaś mój nowy nabytek LG G2 jest 3,5 letni i bateria trzyma 3 dni, a ma takie same podzespoły jak I9506. 3dni z włączonym wi-fi i transmisją danych bez gps, z nim 2dni max. Owszem telefon można rozładować w 6godz, ale przez noc bardzo mało schodzi baterii w porównaniu do Samsunga więc to oszczędzanie energii raczej nie działa dobrze, bo nie dość że co chwilę gubi zasięg to szybko leci bateria na czuwaniu.

Teraz z LG G2 nie mam problemu z zasięgiem, na minus G2 to słabszy aparat, gorsza muzyka, mniej czuły ekran, ale na plus bateria, zasięg, szybsze działanie.

0