Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon sprzężony z telefonem przenośnym.

06 Sie 2005 21:04 5007 8
 • Specjalista elektryk
  Witam

  Klient chce właśnie w ten sposób obsługiwać - czyli - rozmawiać, otwierać elektrozaczep poprzez telefon bezprzewodowy.

  Zakupił domofon - na naklejce podany jest adres www.impulspw.com.pl - wchodziłem na tą stronę - domofon który jest w ofercie wygląda inaczej - ten zakupiony przez klienta - dokładnie kaseta domofonu (przy bramie) jest razem skomponowana ze skrzynką na listy. Postaram się później zamieścić wyprowadzenia jakie są opisane - prawdopodobnie 5 lub 6 złącz.

  Nie wiem jak temat ugryźć, przewody są już rozprowadzone - w samym mieszkaniu nie ma przewodu do słuchawki (unifonu) - osoby rozprowadzające instalację przygotowały wersję tylko poprzez telefon bezprzewodowy.

  Proszę o pomoc

  Pozdrawiam

  Poprawiłem adres

  Dokładnie to tutaj jest kaseta: http://www.impulspw.com.pl/produkty.php?gr=6 pierwsza z góry, klient nie znalazł przy mnie reszty tego domofonu, prawdopodobnie będzie to ten sam model, co na tej stronie.
 • SterControl
 • Poziom 32  
  Witam!
  Strona się nie otwiera. Co to za wynalazek? Jak mam Ci pomóc, skoro pierwszy raz słyszę, żeby domofon obsługiwać przez słuchawkę bez pośrednictwa centralki?
  Cześć!
 • SterControl
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Witam!
  A więc zacznę od początku.
  Domofon kupiony przez klienta, to zwykły domofon analogowy. Powinien się składać z: słuchawki w domu (unifon), kasety zewnętrznej przy bramie oraz zasilacza. Wszystkie przewody prowadzi się do szafki bezpiecznikowej w domu.
  Domofon z telefonem można połaczyć tylko poprzez zakup centralki telefonicznej i odpowiedniej przystawki domofonowej. Przy czym niezbędne jest, aby centralka i przystawka były jednej firmy (np. Panasonic).
  Widzisz więc, że niepożądane są wszelkie pomysły klientów - nie mających zielonego pojęcia o technice.
  Cześć!
 • Poziom 24  
  Witam!
  Są w sprzedaży domofony bezprzewodowe może klientowi chodzi o coś takiego?
  pozdrawiam
  Piotrek
 • Pomocny dla użytkowników
  Może i ja dorzucę swoje trzy grosze. Otóz sam myślałem o czymś takim dla siebie. Załóżmy że mam telefon bezprzewodowy z funkcją "Interkom". Ten telefon ma mi słuzyć tylko do obsługi furtki (bez podłączenia pod linię miejską). Część głośnomówiąca, czyli baza byłaby zaadoptowana odpowiednio do furtki. W domu natomiast słuchawka np. na dodatkowej ładowarce lub poza nią. Gdy ktoś przy furtce przyciśnie przycisk (podłączony pod"Page") to słuchawka zadzwoni. Podejmiemy rozmowę i właśnie jak teraz wykorzystać klawiaturę słuchawki aby móc wydać polecenie otwarcia elektrozaczepu. Dodam jeszcze, że z taką słuchawką mozna swobodnie się poruszać i np. podejść do okna lub nawet wyjść przed dom. Co wy na to?
 • Poziom 11  
  Witam,
  spotkałem się już z tym tematem. Centralka bezprzewdowa Siemens Gigaset 1054 ma takie mozliwośći ale tzw panel czyli bramofon pewnie musi byc firmowy.

  Zalaczam plik z instrukcja uzytkownika dla Siemens Gigaset 1054 w ktorym pokazane jest jak i co.


  Operating Instruktions Siemens Gigaset 1054
  Igig1054_eng.pdf
  Załączniki:
 • Specjalista elektryk
  Witam

  Zastosowałem urządzenie: http://www.slican.pl/oferta/products2.php?id=1063014236 - domofon podłaczyłem bez linii telefonicznej - wszystko działa ok.

  Co do drugiej części pytania - instalacje telefoniczną wykańczał ktoś inny - nie wiem jakie rozwiązanie zastosował.

  Temat można zamknąć.