Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan primera WP12 2.0 144KM - Brak mocy na goracym silniku.

15 Oct 2017 10:04 1032 2
  • Level 9  
    Witam. Jeżdżę autem Nissan Primera WP12 kombi, silnik 2.0, 144KM 16V benzyna+LPG rocznik 2003. Jak silnik jest zimny, np. rano, odpalam go od strzała i pracuje równo na benzynie. Wtedy na benzynie jezdzi bez zastrzeżeń. Jak się zagrzeje to na wolnych obrotach, podczas postuju pali na benzynie i LPG bez żadnych szarpnięć czy skoków, pracuje równo. Kłopoty zaczynają się w momencie jazdy: na LPG jezdzi bez zastrzeżeń, ale na benzynie za cholerę.. Jak skończy mi się np. gaz lub go wyłącze to na benzynie jedzie parę metrów i zaczyna go dusić, spadają obroty i silnik gaśnie. Próbowałem go zmusic do dłuższej jazdy na benzynie, tzn. jak zaczynał się dusić to dodawałem gazu - słyszałem ze silnik zaczyna chodzić "głucho", nie wchodził na wyższe obroty a potem już wogóle nie jechał. Ale na wolnych obrotach chodzi normalnie zarówno na benzynie i LPG, jak odpalę na zimnym i zwiększam mu obroty to dochodzi do 6700-7000 obr. i wtedy dopiero działa zabezpieczenie, obroty spadają poniżej tej wartości. Jak dojdę do 6000 obr i trzymam pedał gazu to zostają na tym poziomie.. Jak jest gorący to na gazie zachowuje się tak samo przy garowaniu na wolnych obrotach, natomiast jak wyłączę gaz i zwiększam obroty to dochodzi do ok.4000 obr , zaczyna go dławić, obroty spadają i po paru sekundach silnik gaśnie. Odpaliłem go ponownie, powtórzyłem próbę i taki sam rezultat. Byłem już w okolicznych warsztatach, sprawdzali go na kompach, nie wskazuje żadnych usterek, ciśnienie pomp paliwa prawidłowe, a tankuję od lat tylko na jednej stacji. Może jakaś podpowiedź z Waszej strony?
  • Level 28  
    seitedo1 wrote:
    Byłem już w okolicznych warsztatach, sprawdzali go na kompach

Moim zdaniem źle wykonana diagnostyka komputerowa.
    seitedo1 wrote:
    , nie wskazuje żadnych usterek,

Sam widzisz,że usterka jest auto nie pracuje dobrze.
    seitedo1 wrote:
    ciśnienie pomp paliwa prawidłowe

A inne parametry silnika ?
    seitedo1 wrote:
    Może jakaś podpowiedź z Waszej strony?

Porządna diagnostyka silnika sprawdzenie parametrów czujników,elementów wykonawczych.
    Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Dla potomnych: nie bazujcie tylko na kompach: że nic nie wskazuje i nie wiadomo co mu jest. U mnie była błaha sprawa: zatkane przewody przy pompie. Demontaż pomy, wypłukanie syfu i ręką odjął. Pomimo że pompa wskazuje prawidłowe ciśnienie, ale benzyna krążyła sobie między bakiem a zrzutem. I druga uwaga: w moim typie NIE MA filtra paliwa. Jego funkce pełni sitko przy pompie.
    Pozdrawaiam.