Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Thalia 1,5dci 2003 rok.

15 Oct 2017 10:49 447 12
  • Level 5  
    Witam. Posiadam Renault Thalia 1,5dci 2003. Podczas ruszania stuka mi pod skrzynią biegów przy wyższych obrotach. Tego nie ma przy wrzucaniu dwójki. Na progu zwalniającym tez stuka. A ostatnio na autostradzie, przy prędkości 140 zaczęło dudnić i zatrzepało gałką biegów. Przy większym gazie i wolnym puszczaniu sprzęgła tego nie ma.
  • Level 41  
    Dolna czyli ósemka na 99%. Na tanim zamienniku będzie praktycznie to samo. Hutchinson, Sasic, Corteco.
  • Level 5  
    kamilo to chyba bedzie poduszki skrzyni bo wymienialem przeguby poduszki pod silnikiem

Dodano po 3 [minuty]:

sebab ósemka tzn co dopiero sie ucze próbuje sie wszystkiego dowiedziec
  • Level 43  
    Wpisz sobie w szukajkę ,,dolna łapa skrzyni Thalia/Clio II DCI,, i będziesz wiedział co kupić.
    Są dwa rodzaje tej łapy, z otworami w płaszczyźnie równoległej i prostopadłej, trzeba luknąć pod podwozie i sprawdzić jaka siedzi.
  • Level 41  
    Thalia to chyba tylko prostopadła?
    Renault Thalia 1,5dci 2003 rok.
  • Level 43  
    sebap wrote:
    Thalia to chyba tylko prostopadła?

W benzynowej tak ale w dieslu nie wiem, robiłem Clio z tym samym silnikiem (k9k-65ps) i skrzynią i łapa była z dziurami równolegle, podejrzewam, że w Thalii z tym silnikiem może być tak samo.
  • Level 41  
    W benzynowej jest właśnie równoległa :D.
  • Level 43  
    W benzynie (k7j)jest łapa jak z Twojego zdjęcia, na 100% bo taką taliówkę miałem kilkanaście lat.
  • Level 41  
    Ok, spoko. Wychodzi na to, że kopciuch i benzyna mają takie same ósemki.
  • Level 5  
    witam jest po remoncie.To nie byly poduszki,pekla puszka od kata zrobila sie dziura i dlatego trzeszczalo a tlumik walil w podloge.Dzieki wielkie za info i pomoc