Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć Urządzeń opartych o mikrokontrolery na TCP/IP

06 Sie 2005 21:21 2794 7
  • Poziom 11  
    Chciałbym skonstruować sieć urządzeń opartych o mikrokontrolery najchetniej AVR. Sieć miałaby być na TCP/IP.
    I teraz chodzi mi o materiały na temat połaczania mikrokontrolera z jakimś układem który by wspierał taka komunikację.
    Moga być w języku angielskim.
    Wydaje mi sie że jest to bardzo fajny temat bo pozwala bardzo łatwo zarządzac urzadzeniami w takiej sieci za pomocą jednego kompa.
    Wypowiadajcie się wszysscy którzy znacie temat. Od czego zacząć.
    Mikrokontrolery znam bardzo dobrze i protokół też.
    W jaki sposób realizuje sie takie układy?

pozdro
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Polecam moduły firmy Wiznet, szczególnie IIM7010A. Ma on zaimplementowany stos TCP/IP, złącze do bezpośredniego połączenia do sieci LAN i magistralę do połączenia z mikrokontrolerem. Dodatkowo producent udostępnia gotowe funkcje API i przykłady działających projektów. Ponadto są dostępne od ręki w firmie Gamma - www.gamma.pl, cena chyba około 100 PLN.
    Sam używam tych modułów i jestem naprawdę zadowolony.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Stosunkowo niedrogie moduły na bazie ATMega z pamięcią DataFlash i łączem ethernet na pokładzie oferuje Propox np.:
    http://www.propox.com/products/t_124.html

Do tego system operacyjny (Nut/OS, stos TCP/IP - Nut/Net, Telenet, HTTP API, FTP, SMTP itp...- implementacja w GNU GCC), do tego płyta ewaluacyjna...Niestety nie udało mi się zapuścić dem ;-) serwera do których odsyłają z tej strony.

Wcześniej rozważałem użycie eZ80acclaim (również ze względów sentymentalnych), ale po dotarciu do tych modułów pozostanę przy AVRach. Chcę ustawić na takim module serwer HTTP (i jak się uda z php...i dalej) współpracujący z systemami pomiarowym. Całość ma pracować bez udziału PeCeta (po tej stronie, a w pewnych przypadkach po obu).

Podobnie jak autor tematu chętnie wysłucham rad osób mających doświadczenie w temacie.
  • Poziom 11  
    Wracając troszkę do tematu, to co powiecie na ENC28J60 ?
  • Poziom 31  
    Witam

Trochę z innej beczki... Obejrzałem propozycję PROPOXa i jest tam "schemacik" do sterowania przekaźnikami. Nie jestem pewien czy ten układ będzie działał poprawnie :D. Jeśli reszta układu jest taka jak te przekaźniki to chyba podziękuję.

pozdrawiam