Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen berlingo 2.0 hdi - berlingo 2.0hdi 2003 po uspieniu wlaczaja sie swiatla

Kamill30 15 Oct 2017 11:56 1383 6
    Kamill30
    Level 2  
    Witam. Jestem tu nowy i powiem szczerze ze nie jestem elektrykiem samochodowym...posiadam w swoim berlingo pewna awarię. Po zamknięciu samochodu jak i po skończonej jeździe gdy auto przechodzi w stan uśpienia włączają się światła...i auto przestało reagować na pilota...światła wyłączają się dopiero gdy w stacyjce umieszczę kluczyk i przekrece na ON. Ktoś jest w stanie powiedzieć co mu dolega jak to naprawić ? Teraz na noc muszę ściągać + kleme żeby nie rozładować akumulatora...
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Kamill30
    Level 2  
    Niestety wszystkie bezpieczniki dobre...sprawdzona ciągłość obwodu fazerem...jak zapinam kleme po 5 sek słychać przekaźnik i włączają się światła...tylko co powoduje zaskoczenie przekaźnika...magia dla mnie...
    Deezer
    Level 8  
    Kamil, ja bym Ci proponował zajrzeć w inne ciekawe miejsce. Pod podłogą, a konkretnie pod nogami tylnych pasażerów są po obu stronach kostki połączeniowe do zamków, klapy i tylnych świateł. Ja mam u siebie taki problem, że mam te kostki uszkodzone i zwierają mi się przewody i świeci mi się przeciwmgielne. Wcześniej świrował centralny zamek bo widział podniesioną klapę i nie dało rady zamknąć samochodu.
    Ale do rzeczy. Jak u siebie zostawię włączone światła mijania to po zamknięciu samochodu po jakimś nie za długim czasie też włączają mi się światła mijania. Jak włączę przeciwmgielne tylne a mijania na zero to też się włączają mijania po krótkim czasie. Być może ty też masz w tym samym miejscu problem z połączeniem. Niby pozornie wydawać się może że to tylko wiązka na tył, ale jest to połączone z przodem. Próbuj. Może się uda.
    elektronikq
    Level 24  
    Może być BSI uszkodzony.
    Deezer
    Level 8  
    elektronikq wrote:
    Może być BSI uszkodzony.

U mnie jest ewidentnie uszkodzona instalacja w tej kostce ponieważ wylała mi się kiedyś chemia zasadowa i opierdzieliła do żywego styki i kable.
    Nie wiem jakiej natury problem ma kolega wyżej ale faktycznie może, chociaż częściowo, pomóc diagnoza lexią i zbadanie błędów jakie zgłasza BSI. Może ktoś w nim grzebał lub przeszczepiał i nie zakodował właściwie... 🤔
    P.S.
    Gdyby ktoś potrzebował diagnozy swojego francuza na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości to zapraszam na PRV.