Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skymaster/HDX2 - Dekoder na starym TV. Rozdzielczość i internet?

neonowyneo 15 Paź 2017 16:00 1155 2
  • #1 15 Paź 2017 16:00
    neonowyneo
    Poziom 2  

Witam.

Posiadam dekoder z kablówki. Jest podłączony przez kabel RGB do starego kilkunastoletniego odbiornika kineskopowego. Na dekoderze mam do wyboru rozdzielczość: RGB 480i, RGB 576i, HDMI 480i, HDMI 576i, HDMI 480p, HDMI 480p, HDMI 576p, HDMI 720p 50Hz, HDMI 1080i 25Hz, HDMI 1080p 50Hz, HDMI 1080p 25Hz.

Domyślam się, że ze względu na stary odbiornik TV, to raczej należy wybrać rozdzielczość RGB. Wszystkie rozdzielczości są możliwe do wybrania i działają, różnice są niewielkie. Jaką najlepiej wybrać rozdzielczość na starym TV?

Dodatkowo mam pytanie o podłączenie internetu. W dekoderze jest wejście do internetu na kabel ETHERNET. Korzystam w komputerze z internetu mobilnego na kartę SIM. Czy istnieje jakaś przejściówka modem na kabel Ethernet, lub ewentualnie czy można jakoś podłączyć z wejścia ETHERNET od komputera do ETHERNET dekodera?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam!

0 2
  • Mitronik
  • #2 15 Paź 2017 16:15
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • Mitronik
  • #3 15 Paź 2017 17:35
    neonowyneo
    Poziom 2  

Jak przetestowałem wszystkie, to zmieniłem jednak na HDMI 1080p 50 Hz. Zmieniłem również programy na te z dodatkiem HD. Jest jakby lepiej. Czytelniejsze są małe literki i mniej faluje obraz przy ramce tekstowej. Wychodziłoby, że ogólnie mniej będzie męczyło oczy z tych wszystkich. Prawdopodobnie więc na starych odbiornikach TV, najlepiej i tak wybierać w dekoderze wysoką rozdzielczość i kanały HD, mimo że rozdzielczość TV obsługiwana jest znacznie niższa!

0