Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 defender, a inny antywirus

15 Paź 2017 22:39 2397 14
  • Poziom 3  
    Witam otóż mam na teraz taką zagwozdkę, a mianowicie a nowym laptopie zainstalowałem czysty windows 10 64x Pro i zainstalowałem na nim Bitdefender Antivirus Plus 2018. Po włączeniu się systemu w zasobniku nie ma ikonki bitdefendera tylko windows defender center, jednakże tam jest napisane że korzysta z bitdefendera. Czy to oznacza że tak naprawdę włącza mi się bitdefender i nie muszę go ręcznie odpalać ani nic takiego? I czy tak samo jest z firewall?
  • Poziom 10  
    Reuvan napisał:
    Witam otóż mam na teraz taką zagwozdkę, a mianowicie a nowym laptopie zainstalowałem czysty windows 10 64x Pro i zainstalowałem na nim Bitdefender Antivirus Plus 2018. Po włączeniu się systemu w zasobniku nie ma ikonki bitdefendera tylko windows defender center, jednakże tam jest napisane że korzysta z bitdefendera. Czy to oznacza że tak naprawdę włącza mi się bitdefender i nie muszę go ręcznie odpalać ani nic takiego? I czy tak samo jest z firewall?

Tak, jeśli masz tam tak napisane to zdecydowanie działa. Tylko czemu nie pokazuje się ikonka, to ciekawe. A próbowałeś normalnie odpalić ze startu antywirus? Wtedy normalnie uruchamia się okno antywirusa? Próbowałeś tam w ustawieniach popatrzeć czy nie jest odznaczone wyświetlanie tej ikonki?
  • Poziom 3  
    Później zauważyłem że po jakimiś czasie pojawia się już ikonka, ale odinstalowałem bitdefendera, podpowiedziano mi że wystarczy mi defender i nie będzie też tak zamulać.
  • Poziom 10  
    Reuvan napisał:
    Później zauważyłem że po jakimiś czasie pojawia się już ikonka, ale odinstalowałem bitdefendera, podpowiedziano mi że wystarczy mi defender i nie będzie też tak zamulać.

Również jestem tego zdania, że jeśli ktoś potrafi korzystać z internetu to nie jest konieczny dodatkowy antywirus który lubi bardzo spowolnić szczególnie starszy komputer.

W takim wypadku problem wydaje się rozwiązany. Możesz dodać temat do zamknięcia :)
  • Poziom 30  
    xury napisał:
    Wbrew pozorom WD jest bardzo dobrym antywirusem. Myślę, że nie ma lepszego darmowego.
    Może nie ma wodotrysków i miliona niby osłon, ale działa w tle i robi robotę.

I sprzętu bardzo nie obciąża.

• Poziom 43  
    Zdarz mu się tylko usuwać pliki należące do programów bo uznaje je za potencjalnie niebezpieczne(nie wiem do tej pory co mu zawiniły biblioteki z mojego programu do fakturowania i musiałem zablokować dziada).
  • Poziom 10  
    Dodatkowo możesz zawsze użyć Malwarebytes przynajmniej czasami. Czasem zrobię taki skan komputera aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.
  • Poziom 10  
    A ja gdzieś ostatnio czytałem, że przy Windows10 nie trzeba mieć AV i wystarczy zapora. Jak to jest w praktyce? Bo chce kupić nowego laptopa już z Win10 i zastanawiam się jak to jest z tymi AV teraz.
  • Spec od komputerów
    Nic sie w tej kwestii nie zmienilo, umiesz korzystac z internetu i komputera to mozesz nie uzywac antywirusa, jezeli nie umiesz to antywirus i tak nic tutaj nie pomoze.
  • Poziom 10  
    Co to znaczy "nie umiesz korzystać z internetu?". I co masz na myśli, ze antywirus Ci nie pomoże?
  • Spec od komputerów
    > Co to znaczy "nie umiesz korzystać z internetu?".

Mniej wiecej to:
    Pobierasz zainfekowane pliki z podejrzanych stron/trorrentow i uruchamiasz.
    Klikasz w byle co na stronach, nie umiesz rozroznic przycisku przeznaczonego do pobierania od reklamy.
    Uruchamiasz zainfekowane zalaczniki z poczty, nie umiesz odroznic prawdziwego maila i linku od szkodliwego.

> I co masz na myśli, ze antywirus Ci nie pomoże?

Wspolczesne infekcje pierwsze co zrobia to zepsuja antywirus, do tego tempo aktualizacji baz jest zbyt wolne i zanim antywirus zacznie cos wykrywac i usuwac to juz to bedziesz mial i zdarzy go popsuc. Do tego antywirusy nie wykrywaja lub nie potrafia usunac wiekszosci "opcjonalnych" programow instalowanych razem z wlasciwymi programami.

Zreszta mozesz zobaczyc watki w dziale Pogotowie Antywirusowe, uzytkownicy maja antywirus i niczego to nie zmienia.
  • Poziom 8  
    A czy możliwe jest, że strona podczas scrollowania sama nieco się przesuwa w górę lub w dół no i jest to spowodowane jakimś mini wirusikiem? Nie zabłysnę, bo mam avasta no ale jest to irytujące.
  • Spec od komputerów
    @fallenang watpie. Dotyczy to wszystkich stron? Po podmianie myszy na inna nadal sie przesuwa?
  • Poziom 8  
    Kolobos napisał:
    @fallenang watpie. Dotyczy to wszystkich stron? Po podmianie myszy na inna nadal sie przesuwa?

Wszystkich stron , za każdym razem. Wyczyszczona historia itd. Na pomysł, że to wina myszy nie wpadłem, przyznaję. Na touchpadzie działa wszystko bezbłędnie. Że ja tego nie sprawdziłem... XD Może temu, że z niego nie korzystam. Dzięki tak czy siak. :)