Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P11 (1997) silnik 2.0, automat - bardzo wysokie spalanie

16 Paź 2017 12:03 699 5
  • Poziom 3  
    Dzień dobry, mam pytanie dotyczące domniemanego bardzo wysokiego spalania benzyny w Nissanie jak w tytule.
    Otóż, jestem bardzo niedoświadczonym kierowcą i nie mam pojęcia, jak zdiagnozować ten problem. Po zatankowaniu około 24 litrów paliwa - komputer pokazuje średnie spalanie w granicach 11.5 litra/na 100 km, przejechałam zaledwie 80 km i zapaliła się rezerwa. to by oznaczało niebotyczne spalanie. Jaka usterka może za to odpowiadać?? Chyba nie komputer? Choć pod koniec było tak, że przy małej ilości benzyny komputer prognozował jeszcze przewidywaną ilość na około 22 kilometry i po przejechaniu 4 zapaliła się rezerwa. Z rzeczy zauważalnych, to jest problem z zapłonem. Zimny silnik odpala się niezwykle długo, to znaczy po przekręceniu kluczyka są jakby obroty, ale zaskakuje dopiero po kilkunastu sekundach.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną?
  • Poziom 21  
    Jedź na diagnostykę. Odczytaj kody błędów o ile wystąpią.
  • Poziom 3  
    może i tak, choć auto było na przeglądzie miesiąc temu i chyba nie pokazało żadnych błędów ;((
  • Poziom 21  
    Ile było paliwa przed zatankowaniem?
  • Poziom 3  
    przed zatankowaniem rezerwa ;)
  • Poziom 21  
    Rezerwa to stan od prawie zera do X litrów. Może było prawie pusto i po dotankowaniu 24litrów i przejechaniu 80km ponowna rezerwa to norma?

Zatankuj do pełna, pojeździj, dotankuj, przelicz. Będzie jasność.

Może masz dziurawy zbiornik albo nieszczelność układu i błędów nie będzie.