Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja router mvh650

BlackBox23 16 Paź 2017 12:57 429 3
  • #1 16 Paź 2017 12:57
    BlackBox23
    Poziom 8  

Cześć skończyła mi się umowa z orange dlatego postanowiłem przejść do plusa. Podpisałem już umowę i w ofercie otrzymałem mobilny router d-link. Chciałbym jednak przenieść kartę sim do MVH650 nie wiem jednak jak ten router skonfigurować dla sieci plus. Po wpisaniu kodu pin internet działa ale bardzo wolno.

0 3
  • #2 16 Paź 2017 14:11
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A po co brałeś internet z Plusa? Na dodatek z mobilnym routerkiem D-linka( jakim)? Przecież chcesz korzystać stacjonarnie.Jak wyglądają prędkości Plusa na tym D-Link, korzystasz z LTE, w jakim paśmie ? Jaka to lokalizacja? Oczywiście MVH650 możesz sobie darować, to stary złom pracujący tylko na 3G i do 14,4Mb/s. w Plusie całkowicie nieprzydatny bo na 3G Plus ma ścisłe limity.

0
  • #3 17 Paź 2017 13:51
    BlackBox23
    Poziom 8  

Konfiguracja router mvh650Mieszkam w miejscowości Tuczki w woj. warmińsko-mazurskie. Dotychczas korzystałem z internetu z orange na kablu telefonicznym. Miałem wieczny problem ze względu na odległość od nadajnika. Pomimo tego że serwisant sparował mi kable telefoniczne nie mogłem zwiększyć prędkości internetu. Rzekomo system blokował taką możliwość. W tej chwili mój tato korzysta z tego internetu z prędkością 512mb i płaci za tą usługę razem z tele. stacjonarnym 99zł za utrzymanie linii oraz abonament . Prędkość jest taka powalająca że nie można obejrzeć filmiku na youtube. Ostatnio przedłużył umowę na kolejne 2lata ponieważ nie może zrezygnować z względu na nr. telefonu. Próbowaliśmy przenieść nr. do netia ale orange nie chce oddać nr. telefonu stacjonarnego. Nie wiem czy da się coś z tym zrobić, chciałbym mu pomóc bo płaci już tak 15lat. Najciekawsze jest to że sąsiedzi którzy mieszkają dalej i są na tej samej lini płacą mniej i mają szybszy internet. Nie wiem tylko po co kazali wezwać serwisanta do sparowania tych przewodów. Tylko dodatkowo musiałem zapłacić za usługę a przy przedłużeniu umowy i tak nie dało się zwiększyć prędkości. Dlatego sam dla siebie wziąłem internet z plusa bo nie chcę mieć z tą firmą orange nic wspólnego. Chciałbym zwiększyć zasięg Wi-Fi bo ten mobilny router słabo rozprowadza sygnał i zwiększyć ogólny zasięg. Chcę kupić odpowiedni router oraz antenę zewnętrzną . Mogę kupić od znajomego za parę groszy ZTE MF283+ od orange ale wkładałem już do niego kartę i nie działa internet tak samo jak na mvh650. Nie wiem jak sprawdzić z jakiego pasma korzystam . Konfiguracja router mvh650

0
  • #4 17 Paź 2017 15:01
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Test bez znaczenia bo wykonany w porze południowej, zrób to samo ale wieczorem. Przełóż kartę do telefonu LTE z aplikacją Network cell Info i pokaż zakładkę Dane, pokazuje ECI, eNB BTS-a oraz parametry sygnału LTE, do tego wspomniany screen ze speedtesta z godzin wieczornych aby sprawdzić czy BTS nie jest przeciążony. Na BTS-ie tuczki działa LTE1800aero2 i LTE800Sferii .Jeśli możesz to zwróć ofertę z tym mobilnym routerkiem, jesli chcesz korzystać stacjonarnie to bierz B525 i nic innego. To router z LTE-A oraz możliwością wymuszania konkretnych pasm LTE i agregacji LTE-A. Za MF971 zapłacisz w ratach 360 zł a za B525 432 zł ale to dużo lepszy sprzęt, posiada porty LAN/WAN, RJ11 do VoIP/bramki GSM i USB do drukarki/pamięci masowej. Dobór ewentualnej anteny po testach sygnału, jak daleko do BTS-a Plusa w Tuczkach? Ten MF283+ nie działa z Plusem bo ma simlocka. Jeśli BTS Plusa będzie nieprzeciążony to wybór operatora prawidłowy, szczególnie w SmartDom, oczywiście wiesz ze Plus stosuje FUP? . Z konkurencji jest zasięg z BTS-a LTE800 T-Mobile w Kostkowie 1, w T-mobile oferta bez limitu za 45/55 zł na m-c z B525 za 1 zł.

0