Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dr.HD 1000 Combo - miernik DVB-S/S2+DVB-T do 1500zł z POLSKIM menu

czarny_alibaba 20 Lip 2019 07:20 15513 170
    czarny_alibaba
    Poziom 17  
    Dr.HD 1000 Combo firmware
    Nowa wersja. 1.37 (19.07.2019) :idea:
    https://dr-hd.com/files/1000combo/Dr.HD1000Combo_V1.37_2019.07.19_EU.rar

Dodano obsługę DVBC
    Dodano ślepy skan kanałów kablowych
    Ulepszone raporty pamięci USB, wykorzystując jako dowód wydajności po zakończeniu instalacji usługi
    Dodano zakres częstotliwości 250-900 MHz dla planu kanałów kablowych
    Dodano sekcję kabla w pliku ustawień xml
    Naprawiono kilka drobnych błędów
    Domyślne nowe aktualizacje bazy danych tv / cable / sat
  • IGE-XAO
    sq5old
    Poziom 2  
    matrix5 napisał:
    Kolego czy jest Polska dystrybucja tego miernika , lub jakaś europejska w Euro walucie , nie UK ??

Raczej nie. Ja miesiąc temu kupiłem w Pulsat.com czyli w UK. Funt nisko stoi.
    Muszę dodać że miernik jest fantastyczny, ale po miesiącu padł mi wyświetlacz w trakcie pomiaru.
    Działa tylko przez hdmi. Po 3 dniach kontaktu, Ron powiadomił mnie że sam tego nie naprawię i muszę mu odesłać cały miernik do UK.
    marceli6
    Poziom 11  
    No to chyba nie taki fantastyczny do tego wysyłka za granicę na serwis mam ten fakt droższy lecz warty ceny i serwis na miejscu AS06STC-AHD SIGNAL ANALYZER.
    matrix5
    Poziom 14  
    No właśnie brak wsparcia serwisowego w razie naprawy co do tego miernika bardzo go ogranicza, a odsyłanie do UK to jakieś nieporozumienie.

A jak jest z tym miernikiem AS06STC-AHD SIGNAL ANALYZER
    jest jakiś sklep w Polsce lub importer w razie gwarancji ?

Kolego napisz coś więcej o tym mierniku AS06STC-AHD w porównaniu do Dr.HD 1000 Combo .
    marceli6
    Poziom 11  
    Eltech Ruda Śląska ul.żelazna tam go kupiłem z negocjacją ceny.Mają też serwis a w najgorszym przypadku wysyłają do Turcji do producenta.Specyfikacja i opis na stronie sklepu lub stronie producenta Alpsat.
    czarny_alibaba
    Poziom 17  
    sq5old napisał:
    Ja miesiąc temu kupiłem w Pulsat.com czyli w UK. Funt nisko stoi.
    Muszę dodać że miernik jest fantastyczny, ale po miesiącu padł mi wyświetlacz w trakcie pomiaru.
    .

Podałem link bezpośrednio do producenta - zakup 250$ + 50$ szybka wysyłka
    Jak każdy sprzęt może się zepsuć

@marceli6
    AS06STC-AHD SIGNAL ANALYZER
    Miałem ten sprzęt na testach i nie widzę różnicy - chyba ,że cena ok 800zł droższy od Dr.HD 1000 Combo :spoko:
  • IGE-XAO
    matrix5
    Poziom 14  
    czarny_alibaba napisał:

Podałem link bezpośrednio do producenta - zakup 250$ + 50$ szybka wysyłka
    Jak każdy sprzęt może się zepsuć
    :

A producent wysyła z europy czy z poza ? ,bo jak z poza to doliczą jeszcze opłaty celne na pewno ,bo wysyłka będzie kurierem .
    marceli6
    Poziom 11  
    Miesiąc i padnięty wyświetlacz do tego jakiś Ron twierdzi że gość tego sam nie naprawi?Wolę dołożyć i być pewnym za serwis na miejscu bo takie wysyłki zaraz przewyższą cenowo Alpsata.
    matrix5
    Poziom 14  
    marceli6 napisał:
    Eltech Ruda Śląska ul.żelazna tam go kupiłem z negocjacją ceny.Mają też serwis a w najgorszym przypadku wysyłają do Turcji do producenta.Specyfikacja i opis na stronie sklepu lub stronie producenta Alpsat.

Niestety na stronie co kolega podał jest odnośnik do sklepu internetowego i w tej chwili miernik jest nie dostępny, przynajmniej tak podane jest w ich sklepie.
    marceli6
    Poziom 11  
    Najlepiej zadzwoń poinformują Cię kiedy bedą i zarezerwują przynajmniej ja tak miałem ja czekałem tydzień na dostawę było kilka sztuk i rozeszły się jak ciepłe bułeczki.
    marceli6
    Poziom 11  
    Sklep który podałeś nie zszedł z ceny tak jak ten z rudy śląskiej mają drożej.
    matrix5
    Poziom 14  
    Koledzy podajcie cos więcej informacji o tym mierniku AS06STC-AHD , cos mało informacji w necie o nim jest , ma jakieś wady które wam w nim przeszkadzają a mogły by byc poprawione jak jest w tym mierniku z DVB-T/T2 i jego skanowaniem czy są jakieś problemy ?
    czarny_alibaba
    Poziom 17  
    matrix5 napisał:

A producent wysyła z europy czy z poza ? ,bo jak z poza to doliczą jeszcze opłaty celne na pewno ,bo wysyłka będzie kurierem .

leonov napisał:
    matrix5 napisał:
    bo jak z poza to doliczą jeszcze opłaty celne na pewno
    Cła nie będzie, jak już to tylko VAT.

Dr.HD 1000 Combo
    Napiszę jeszcze raz - żadnego cła ani VAT nie będzie przy zakupie :!:

co chodzi o AS06STC-AHD SIGNAL ANALYZER to żaden rarytas -chyba ,że cena. Miałem go na testach to wiem,szkoda przepłacać.
    Miałem przysłane dwie sztuki i w każdej z nich nie działała latarka a w drugiej sztuce było brak buzera(dżwięk sygnału) dopiero trzecia sztuka była w pełni sprawna :|
    marceli6
    Poziom 11  
    A ja Ci powiem rarytas to za grube pieniądze,mam Alpsata i żadnych problemów z nim jeszcze nie miałem.Jest bardzo szybki co do pomiarów czy to sat czy naziemna.Prześledziłem cały ten temat odnośnie Dr.HD i to z nim są ciągle problemy a jak sobie policzysz wysyłki to jestem ciekaw kto przepłaci.
    czarny_alibaba
    Poziom 17  
    Teraz wyszła
    Ver 1.37 (19.07.2019) Dr.HD 1000 Combo firmware
    na której miernik śmiga i nie widzę żadnych problemów
    W tej cenie miernik jest godny polecenia.

Jeśli ktoś chce przepłacać - proszę bardzo
    sq5old
    Poziom 2  
    marceli6 napisał:
    Miesiąc i padnięty wyświetlacz do tego jakiś Ron twierdzi że gość tego sam nie naprawi?Wolę dołożyć i być pewnym za serwis na miejscu bo takie wysyłki zaraz przewyższą cenowo Alpsata.

Pewnie bym i naprawił, ale procedura DR.HD jest taka że trzeba odesłać do sklepu a oni odsyłają do serwisu. Nie pozwolili mi zdjąć plomby gwarancyjnej. Ciekawe ile to potrwa, ale na razie paczka priorytetowa utknęła w WER Warszawa. Co do samego miernika (z firmware 1.37), to miałem wrażenie, że zaprojektowali go ludzie z pasją. Nie często przychodzi taka myśl. Podobała mi się szybkość odświeżania widma, widmo przesłuchu cross-polarization zaznaczone na czerwono, cyfrowa identyfikacja SatID, pomiar marginesu pogodowego i parę innych drobiazgów. Ma DVB S2, DVB T2 i dodali teraz kanały kablowe z nowym firmware. Fajnie, że wydają co jakiś czas nowe wersje oprogramowania, bo sprawdzałem kilka alternatywnych mierników - i tam nic nowego.
    Ma wyjście HDMI, ale na nim programy HD są przeskalowane w niższą rozdzielczość -jakby ktoś chciał oglądać - ma pilota telewizyjnego na podczerwień.
    Szkoda, że jest dosyć słabo udokumentowany. Na przykład - co daje funkcja WiFi? podobno można go ładować z dowolnego odbiornika sat, ale brak jasnego potwierdzenia w instrukcji. Itp. Prawdopodobnie ma więcej ciekawostek.
    marceli6
    Poziom 11  
    Jak przedmówca napisał hdmi pilot wifi nie neguje tego ale miernik ma służyć do konkretnych celów.Po co hdmi i inne zbędne bajery przy ustawieniu anteny na dachu i ten serwis.Też patrzyłem na ten sprzęt lecz widmo serwisu i wysyłka za granicę przesądziła,inna sprawa gdyby ten sprzęt był rzeczywiście taki dobry to czemu żaden polski dostawca podobnych urządzeń nie zainteresował się nim napewo byłoby łatwiej dla zainteresowanych.
    czarny_alibaba
    Poziom 17  
    marceli6 napisał:
    Jak przedmówca napisał hdmi pilot wifi nie neguje tego ale miernik ma służyć do konkretnych celów.Po co hdmi i inne zbędne bajery przy ustawieniu anteny na dachu .

To są tylko dodatkowe bajery z których jak chcesz to korzystasz

marceli6 napisał:
    ,inna sprawa gdyby ten sprzęt był rzeczywiście taki dobry to czemu żaden polski dostawca podobnych urządzeń nie zainteresował się nim napewo byłoby łatwiej dla zainteresowanych.

Nie chcę promować tu na forum niektórych naszych polskich dostawców sprzętu SAT
    ,ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze