Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dr.HD 1000 Combo - miernik DVB-S/S2+DVB-T do 1500zł z POLSKIM menu

czarny_alibaba 26 Oct 2019 09:33 33993 307
Optex
  • Optex
    Top Serwis
    Level 24  
    Zamówiłem 14.10.19 do tej pory nie otrzymałem. Czuję, że to może być przekręt. Sprzedający tłumaczy, ze firmy kurierskie z chin nie chcą podejmować się wysyłką urządzeń z baterią li-jon, już dwie odrzuciły.
    wojbo
    Level 10  
    Ja zamówiłem tam gdzie kolega Top Serwis, ale mój dotarł praktycznie w niecały tydzień, niestety nie obyło się bez dodatkowych kosztów (podatek) w wysokości 271zł. Wysyłka DHL Express i odprawa celno podatkowa przez DHL. Co z tego że wysyłający wpisał koszt 50$, skoro DHL poprosił o wszystkie dane związane z zakupem (dane przelewu z potwierdzeniem oraz oświadczenie że do celów prywatnych i co to za urządzenie). Odmowa tych danych skutkowała by odesłaniem do nadawcy. Cła nie ma tylko podatek, ale jak w temacie wątku wyszło poniżej 1500zł. :lol:
    czarny_alibaba
    Level 17  
    wojbo wrote:
    Cła nie ma tylko podatek, ale jak w temacie wątku wyszło poniżej 1500zł. :lol:

czarny_alibaba wrote:
    Miernik najlepiej nadać "FEDEX"
    w sumie jak w tytule miernik może kosztować do 1500zł
    Proszę pisać na sklep na który zamawiacie czy coś się zmieniło w opłatach?
    Wcześniej żadnych opłat dodatkowych nie było!

Sory ,że cytuję siebie ale pisałem j/w
    Podczas zamówienia trzeba napisać ,że przesyłka ma iść przez "FEDEX" :!:
    inaczej mogą być dodatkowe opłaty tak jak w przypadku DHL :|
    W tytule zamówienia piszemy "Przenośny odbiornik TV"

Ps:
    Miernik w tej cenie jest wart i tak zakupu :ok:
    wojbo
    Level 10  
    Teraz to już musztarda po obiedzie, trudno najważniejsze że doszedł cały i zdrowy i że działa (na razie 2 anteny ustawione - poprawione).
    Martwi mnie sytuacja kol Top Serwis, a kupowaliśmy bezpośrednio w Dr. Hd qrczę
    Top Serwis
    Level 24  
    Witam. Coś się ruszyło, firma TNT podjęła przesyłkę, wysłałem już stosowne formularze do odprawy celnej.
    Teraz chcą certyfikat CE , a skąd mam go wziąć? Jak to było w przypadku kolegi wojbo ?
  • Optex
    wojbo
    Level 10  
    Kolego Top Serwis ja z DHL otrzymałem coś takiego i nie było nic o certyfikacie, tak to było w moim przypadku :

Szanowny Kliencie.

W dniu dzisiejszym została nadana przesyłka numer .................. , której planowane przybycie nastąpi w najbliższych dniach.
    Agencja Celna DHL dokona w Pana/i imieniu formalności celnych. W tym celu prosimy o :

1. Skan/print screen zamówienia z serwisu aukcyjnego/sklepu internetowego - powinna być widoczna informacja: Co składa się na cenę, np. shipping, insurance itp.,oraz dane Klienta (np. login/nazwisko).

UWAGA: Zamówienie w wersji mobilnej ze SMARTPHONA nie wystarcza z uwagi na brak danych zamawiającego. Potrzebne jest zamówienie z wersji komputerowej

UWAGA 2:W przypadku zamówienia z ALIEXPRESS prosimy o skan zakładki ORDER oraz FINANCIAL

2. Skan potwierdzenia płatności za towar z banku/ konta PayPall/ksero paragonu.

3. Informację,
    - Co jest zawartością paczki?
    - Z jakiego materiału?
    - Do czego służy?

4. Przesłanie e-mailem zwrotnym wypełnionego oświadczenia zgodnie z poniższą treścią:

OŚWIADCZENIE

Ja(imię i nazwisko) ..............
    Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB ..... (numer w temacie maila)

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są .......... ................................
    Za towar wraz z przesyłką zapłacono dokładnie kwotę ...... ......Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.
    Top Serwis
    Level 24  
    To wszystko wypełniłem i wysłałem. Teraz firma TNT fedex przewozowa chce jeszcze certyfikat CE . Wyslałem zapotrzebowanie o taki w sklepie i narazie cisza.
    matrix5
    Level 15  
    Ja sobie odpuszczam ten miernik , widząc jakie są przeboje z dostawą tego miernika , to szkoda czasu na niego a w razie awarii tego miernika to odsyłanie go do producenta potem znowu wysyłka i niech jeszcze raz coś będą chcieli przewoźnicy tak jak ten certyfikat CE , to szkoda czasu i nerwów. Brak dostępności w Europie poza UK świadczy tylko o słabym wsparciu przez producenta. W tych czasach nie tędy droga , to nie jest sprzęt za parę groszy ze można by to odpuścić .
    Możliwe ze kiedyś sytuacja z dostępnością w Europie ulegnie poprawie , wtedy rozważę powrót do zakupu tego miernika , na dzień dzisiejszy niestety muszę sobie podarować jego zakup.
    Ale życzę kolegom żeby działał ten miernik wam jak najdłużej .
    wojbo
    Level 10  
    Oznakowanie CE na produkcie, jego opakowaniu lub towarzyszącej informacji wskazuje, że zostały spełnione minimalne poziomy jakości oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Oznakowanie CE pozwala, aby produkt mógł swobodnie poruszać się w obrębie wewnętrznego rynku europejskiego.W skrócie, oznakowanie CE oznacza, że producent spełnia minimalne wymogi prawne europejskich dyrektyw dla swoich produktów, w odniesieniu do zdrowia i bezpieczeństwa. Tym samym oznaczenie to nie jest uznawane jako oznakowanie jakościowe.
    Tyle definicja znaku CE. Kolego Top Serwis na pudełku jest znak CE , RoHS, FC także na pewno takowy certyfikat powinien mieć, szkoda że z moim urządzeniem w pudełku takiego certyfikatu nie ma, bo bym go zeskanował i podesłał. Zapukaj do kol. Czarny alibaba może on coś takiego posiada, a jeśli nie to tylko Dr.Hd. A może spróbuj napisać zapytanie do sklepu w Anglii czy Irlandii (Pulsat) pewnie coś takiego mają.
    Top Serwis
    Level 24  
    Mam już certyfikat CE. Jakby ktoś miał podobny problem .
    wojbo
    Level 10  
    Kolego Top Serwis ja się pisze jak coś na wszelki wypadek (prośba poleciała do Ciebie na priv)
    czarny_alibaba
    Level 17  
    wojbo wrote:
    Ja zamówiłem tam gdzie kolega Top Serwis, ale mój dotarł praktycznie w niecały tydzień, :

Tak masz z tyłu na pudełku?
    Dr.HD 1000 Combo - miernik DVB-S/S2+DVB-T do 1500zł z POLSKIM menu

matrix5 wrote:
    Ja sobie odpuszczam ten miernik , widząc jakie są przeboje z dostawą tego miernika ,.

Tu masz zakup bez przebojów :wink:
    https://www.ebay.com/itm/Dr-HD-1000-Combo-S-S...m%3D263802177597&_trksid=p2047675.c100623.m-1
    wojbo
    Level 10  
    Czarny alibaba jeśli to pytanie do mnie to tak , tak mam na pudełku
    User removed account
    Level 1  
    czarny_alibaba
    Level 17  
    marceli6 wrote:
    masz rację już też tu pisałem że to porażka ja kupiłem alpsat AS06STC-AHD SIGNAL ANALYZER..

Jaka porażka ?
    Miernik DR HD spisuję się super :spoko:

Miernik Alpsat AS06STC-AHD też miałem na testach i różnica jest jedynie w cenie tego miernika który jest droższy min.500zł

Ps:
    Do samych SATek mogę polecić
    ALPSAT AS04-HDU SATFINDER 4 HD ULTRA
    wojbo
    Level 10  
    Alpsat , bardzo fajne urządzenie lecz droższe ( 500 zł więcej to chyba na "black friday", bo widzę wszędzie ceny wyższe 700 - 800 więcej niż Dr Hd).
    Każdy zrobi jak uważa :D
    User removed account
    Level 1  
    ARGAMEDON
    Level 23  
    Czy jest możliwość dołożenia listy na 36,5E i konwertera kołowego ? Jest tam satelita AMU1 paczka Tricolor dla rosjan.
    Ps. Czytam o problemach z dostawą,ja otrzymałem to bardzo szybko kurierem ,bez żadnych ceregieli , ale załatwiłem to w ten sposób, że syn w Anglii to kupił przez internet opłacił z wysyłką bezpośrednią do mnie. Jak przyjechał to się rozliczyłem. Może znaczenie ma z jakiego miejsca jest kupowane i jest inne podejście do sprawy.
    Pozdrawiam JK.
    Top Serwis
    Level 24  
    Chyba jestem najdłużej oczekującym. Ostatni termin dostawy minął 4.12 . W śledzeniu jest komunikat: Przesyłka opóźniona podczas transportu. Działania naprawcze w toku.
    czarny_alibaba
    Level 17  
    ARGAMEDON wrote:
    Czy jest możliwość dołożenia listy na 36,5E i konwertera kołowego ? Jest tam satelita AMU1 paczka Tricolor dla rosjan.
    .

Na początek wgraj Dr.HD1000Combo_V1.37_2019.07.19_CIS.rar i zobacz jak będzie działać z tym LNB kołowego
    tam jest już ta lista
    Top Serwis
    Level 24  
    Mojej przesyłki nie ma do tej pory, firma kurierska TNT nie może znaleźć przesyłki Honk Kongu . Sklep Dr, HD nie odpisuje już na moje emaile. Czekam już ponad 2 miesiące.
    Jak można odzyskać teraz pieniądze, jakie są procedury w przypadku sklepu za granicą . Zgłoszenie na policji?
    Proszę o pomoc.
    matrix5
    Level 15  
    Top Serwis wrote:
    Mojej przesyłki nie ma do tej pory, firma kurierska TNT nie może znaleźć przesyłki Honk Kongu . Sklep Dr, HD nie odpisuje już na moje emaile. Czekam już ponad 2 miesiące.
    Jak można odzyskać teraz pieniądze, jakie są procedury w przypadku sklepu za granicą . Zgłoszenie na policji?
    Proszę o pomoc.

Jeśli płaciłeś przez PayPal to pisz do PayPala ,jeśli kartą to korzystasz w swoim banku z usługi chargeback .

( Kiedy można skorzystać z chargebacku?

Listę okoliczności, w których można uruchomić procedurę chargeback ustalają organizacje płatnicze (np. Visa, MasterCard). Mieszczą się na niej przede wszystkim sytuacje, w których:

Sprzedawca nie wywiązał się z umowy – np. nie wysłał towaru, nie wykonał usługi, przekazał towar niezgodny z zamówieniem lub uszkodzony czy zniszczony.

Użytkownik karty został obciążony za transakcję, której nie zlecił – np. ukradziono mu plastik, użyto danych karty do płatności online lub sprzedawca wielokrotnie pobrał środki za jeden zakup.

Pojawiły się błędy w przetwarzaniu operacji – np. nie otrzymaliśmy zwrotu po rezygnacji z towaru . )

Niestety korzystanie z tej usługi zazwyczaj trwa kilkanaście dni do kliku tygodni , ale zawsze można spróbować, pamiętaj ze banki nie lubią tej usługi i nie informują chętnie o niej , ale ja mają i jak najbardziej możemy z niej korzystać.
    Top Serwis
    Level 24  
    Płaciłem kartą Visa , więc do banku skieruję pierwsze kroki.
    Dziękuję.
    User removed account
    Level 1