Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw na przód auta.

darek221 16 Oct 2017 17:04 4713 20
    darek221
    Level 6  
    Witam. Jakie polecacie głośniki na przód samochodu, mam do wyboru 3 zestawy
    -HERTZ DSK 165.3
    -HERTZ ESK 165.5
    - Lanzar MAXP64
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Dołożenie kilka dyszek do Moreli Maximo 6.2 będzie ulgą dla uszu ;)
    darek221
    Level 6  
    Czy to są złe zestawy ?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    powalla wrote:
    będzie ulgą dla uszu

To powinno Cię naprowadzić na opinie o Hertzach , a co do Lanzara, to seria MAX jest nieporozumieniem.
    darek221
    Level 6  
    No ale HERTZ ESK 165.5 to nie taki zły zestaw
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Skąd wiesz? Słuchałeś i Ci się podobało, czy tylko czytałeś? Jeśli czytałeś, to doczytaj o tweeterze i charakterystyce ich grania.
    adam_1991r
    Level 27  
    Gms 965 pro w tym budżecie dużo lepsze. Jeszcze kilka dni temu były na allegro więc może będą znowu. Cena 199zł a grają dużo lepiej niż hertz.
    darek221
    Level 6  
    Więc zamówię Gms 965 tylko jest jeden problem bo jaj mam otwory na 13 cm głośniki jak je mogę powiększyć. ? Oraz jakie wytłumienie kupić oraz ile sztuk mat

Dodano po 10 [minuty]:

Czy może te Audio System M 165 EVO
    jarex66
    Level 11  
    Powalla ma rację. Gwizdki Hertza bardzo ostrzą. Na dłuższą metę mogą drażnić.
    Natomiast te EVO dawno bym kupił, gdyby miały maskownice.
    darek221
    Level 6  
    A może coś innego.? Zależy mi na mocnym basie. kwotę jaką mógł bym przeznaczyć to 500/600 zł
    jarex66
    Level 11  
    Mógłbym podać kilka nazw w tej cenie. Będzie to jednak nie fair, ponieważ nie słuchałem ich na żywo. Jedynie czytałem dobre opinie. Poczytaj na StrefaCarAudio.pl i DIYaudio.pl
    Na pewno coś Ci się nasunie.

ps. nie pytaj tam bezpośrednio tak jak tutaj, bo sie po Tobie przejadą :-P
    Tam pierwsza liga fachowców i każą studiować dział dla nowicjuszy
    Mirron
    Level 11  
    Pozwolę sobie podpiąć się pod temat... szukam samych wooferów 16cm do wymiany w Accordzie 8gen, rozważałem zakup Hertzów EV165 jednakże im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości. Słuchałem ich i niby grają "OK" ale chyba jednak nie do końca jednak mi pasują...
    Miałem kiedyś zestaw GMS 960 - pod wzmacniaczem grały przyjemnie ale pod samym radiem już dużo gorzej, potrzebowały chyba więcej mocy żeby pokazać co potrafią... podobne wrażenie odnoszę przy ww. Hertzach, no chyba że ten typ tak ma...
    U mnie miałoby to grać pod fabrycznym zestawem Premium Sound System, a więc pod "wzmacniaczem", którego parametrów nie do końca jestem pewien...
    Rozważałem jeszcze HiFonics VX6.2W albo HiFonics ZSi6.2W ... poradzicie coś ?
    jarex66
    Level 11  
    Akurat jeśli chodzi o hondy, jest dużo w necie na temat głośników itp. Ja nie miałem tyle szczęścia. O moim aucie w temacie grania jest jak na lekarstwo. Podpowiem Ci jednak jeden myk, którego nauczyłem się na forach tematycznych. Dla przykładu Focale PS165 czy Dego 650 zagrają inaczej w hondzie dwudrzwiowej a inaczej w 4 czy 5-cio. Istotą jest tu wielkość furtek.
    Czyt. drzwi. Dlatego najlepiej poszukaj w necie swojego modelu i zobacz jaki sprzęt gość tam zastosował. Śmieszą mnie wypowiedzi typu: kup audio system MX165 lub Hertz HSK165....bo fajnie dają bas. Pozornie tanie i kaszaniaste głośniki potrafią zagrać super w profesionalnie zabudowanych drzwiach matami butylowymi. I odwrotnie...drogie np. Gladeny RS165 zagrają jak kupa przy braku regulacji i odpowiedniego odsłuchu. I jeszcze jednym Cie zasmuce. Inne głośniki kupują goście do ostrego metalu, inne do muzyki poważnej :-P Sądzę jednak że nie jesteś melomanem i potrzebujesz jedynie żeby grało lepiej niż fabryka. http://www.strefacaraudio.pl/topic/51091-accord-viii-dynaudio-242gt/
    Mirron
    Level 11  
    Widziałem tę modyfikacje, dla mnie sztos.... ;-)
    Ale tak jak napisałeś - nie jestem melomanem i chciałbym jedynie aby przy w miarę niskim nakładzie finansowo czasowym poprawić fabryczne brzmienie - które i tak wg licznych opinii nawet na forach tematycznych, gra całkiem przyzwoicie, a jako że jeden z głośników zaczął mi charczeć to nie mam za bardzo wyjścia i muszę coś zadziałać... Słucham dosłownie wszystkiego, od muzyki poważnej po ciężki metal, tak wiem nie da się a jednak.... ;-)
    Hertza już odłożyłem na bok ;-) Teraz zastanawiam się nad ww. Audio System M 165 EVO albo Crunch gti 6,2c - obstawiam że z uwagi na 3ohm zestawu AS efekt będzie zdecydowanie bardziej zauważalny i chyba pójdę tym tropem...
    jarex66
    Level 11  
    Bierz EVO, będziesz zadowolony. Jedyny ich minus to jak pisałem pare postów wyżej....brak maskownic
    powalla
    Moderator of CarAudio
    jarex66 wrote:
    Jedyny ich minus to jak pisałem pare postów wyżej....brak maskownic

To jak skomentujesz ważniejszą dla "gry" brak filtru LPF dla woferka ? O ile droższe i przemyślane (dobór materiałów) konstrukcje mogą sobie na to pozwolić, to tutaj idzie tylko o oszczędności i o ile maskownice można dokupić, to już brak filtrowania może być mocno odczuwalne np. podbiciem pasma.
    Jarzabek666
    Level 37  
    jarex66 wrote:
    Bierz EVO, będziesz zadowolony. Jedyny ich minus to jak pisałem pare postów wyżej....brak maskownic

EG 165.4

powalla wrote:
    To jak skomentujesz ważniejszą dla "gry" brak filtru LPF dla woferka ?

Zawsze myślałem że to zadanie dla wzmacniacza
    adam_1991r
    Level 27  
    Wzmacniacz lub radio odpowiedzialnej jest za filtr hpf dla wooferów. Lpf to nic innego jak zwrotnica ucinajaca górę pasma z wooferów.
    Jarzabek666
    Level 37  
    Przepraszam pomyliło mi się z tłumaczenia Low Pass ,Hig Pass.
    Mirron
    Level 11  
    Tak dla przyszłych poszukiwaczy ;)
    Wpadły mi za "flaszke" głośniki Hertz DV165 - zainstalowałem - i nie polecam ;-) W moim odczuciu grają gorzej od fabrycznych plastikowych głośników - na wiosnę lecą EVO bez dwóch zdań...
    adam_1991r
    Level 27  
    Wygłusz drzwi, daj dystanse z mdfu i jakiś wzmacniacz i zagra lepiej niż seria :D Chyba że twoje auto ma na prawdę dobrą serię :P