Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DAF XF105 - Pompa AdBlue zmiana oprogramowania.

Paweł4455 16 Oct 2017 18:15 918 8
    Paweł4455
    Level 4  
    Witajcie. Sprzedałem klientowi pompę AdBlue do Dafa XF105 BOSCH DENOXTRONIC1 EAS2 o numerach 0444010025 , on w swoim aucie miał zamontowaną 0444010012 też EAS2. Niestety po zamontowaniu okazało się,że moja pompa miała zaprogramowany zawór od regulacji przepływu płynu chłodzącego do podgrzewania AdBlue a jego auto takiego zaworu nie posiada. W serwisie w którym zakładana była pompa powiedzieli,że nie mają odpowiedniego komputera do przegrania oprogramowania ze starej pompy do mojej,więc klient pojechał do serwisu Dafa by zrobić do za pomocą DAVIE, niestety w serwisie powiedzieli,że nie da się tego zrobić , bo moja pompa nie ma komunikacji(kłamali, bo w poprzednim serwisie rozmawiałem z mechanikiem który przy telefonie wchodził w parametry pompy) . Czy z waszego doświadczenia,jest możliwość przegrania oprogramowania z 0444010012 do 0444010025 ? Być może potrzebny jest KTS ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    kisiol
    Level 19  
    Zmian oprogramowania jest możliwe za pomocą Davie, jeśli serwis nie miał połączenia z eas2 , to albo jest przerwa na przewodzie od diagnostyki lub uszkodzona elektronika.
    Paweł4455
    Level 4  
    kisiol wrote:
    Zmian oprogramowania jest możliwe za pomocą Davie, jeśli serwis nie miał połączenia z eas2 , to albo jest przerwa na przewodzie od diagnostyki lub uszkodzona elektronika.

Połączenie było , klient źle zrozumiał i dopowiedział po swojemu, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Dowiedziałem się, że jest możliwe złe dobranie pompy po numerze bosch-a, bo numer bosch np 0444010025 może być także z mana, mam gdzieś spis numerów pomp do poszczególnych aut, więc sprawdzę, ale jak ktoś ma jakieś informacje to będę wdzięczny . Pozdrawiam
    kisiol
    Level 19  
    Jeśli jest to pompa z man lub scenia, nie będzie pasować do daf.
    Paweł4455
    Level 4  
    kisiol wrote:
    Jeśli jest to pompa z man lub scenia, nie będzie pasować do daf.

tak już to przerabiałem , ale z tym że pompa o numerach 0444010025 może być też z Mana, to jest dla mnie nowość
  • Helpful post
    kakibara
    Level 32  
    Może być ale czy nie ma możliwości przełożenia samego komputera? Czy wlasnie on jest uszkodzony? Powiem ci że u mnie nigdy nie przekladamy pomp z różnych typów aut - akurat z adblue zawsze zamawiane pod typ auta - ale komputery z euro 5 czesto przekladam - w manie tgx, nic nie trzeba programowac jak wiesz. Ale kasetę z dafa też można przełożyć.
    P.s. wiadomo klient nie zawsze ma chęci.
    Paweł4455
    Level 4  
    kakibara wrote:
    Może być ale czy nie ma możliwości przełożenia samego komputera? Czy wlasnie on jest uszkodzony? Powiem ci że u mnie nigdy nie przekladamy pomp z różnych typów aut - akurat z adblue zawsze zamawiane pod typ auta - ale komputery z euro 5 czesto przekladam - w manie tgx, nic nie trzeba programowac jak wiesz. Ale kasetę z dafa też można przełożyć.
    P.s. wiadomo klient nie zawsze ma chęci.

Tak klientowi zaproponowałem, choć blady strach go obleciał :) Na chwile obecną jest dobrze, ale to co powiedział klientowi fachowiec od naprawy pomp Adblue ,że mogłem dać mu pompę od Man'a bo mają takie same numery Bosch'a, to za nic się nie zgadza z rozpiską którą wrzucił "HADŻI" I tą którą ja posiadam. Dzięki za odpowiedzi . Pozdrawiam
    kakibara
    Level 32  
    Cześć, nie obiecuje ale jak będę miał czas dziś wrzucę nr pompy w system i zobaczymy co pokaże.