Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.

bubel500 16 Paź 2017 21:33 2157 20
  • #1 16 Paź 2017 21:33
    bubel500
    Poziom 13  

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w diagnozie usterki agregatu prądotwórczego. Na chwilę obecną nie posiadam żadnych zdjęć, ale w razie gdy trzebaby było zrobię niezwłocznie.
    Zakupiłem całkiem niedawno agregat prądotwórczy 3 fazowy, wg mnie chiński lub podobny. Silnik odpala z rozrusznika i pracuje, ładuje nawet akumulator, ale niestety nie wydaje prądu na narzędzia. Nie ma prądu w gniazdach 1 fazowych jak i w 3 fazowym.
    Sprzedający powiedział mi, że podłączył pod niego betoniarkę przed uruchomieniem agregatu, tzn startował pod obciążeniem silnika betoniarki i od tej chwili nie daje prądu. Mówił również że jakiś tam jego kolega sprawdzał prądnicę i nie jest ona spalona.
    Prosiłbym o pomoc w diagnozie i znalezieniu usterki, co prawda z elektryką mam doczynienia nie od dziś, ale w wytwarzaniu jestem nowy.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za okazaną pomoc :)

0 20
  • #2 16 Paź 2017 21:41
    kSmuk
    Poziom 18  

Kolego, gdybyś chociaż podał model agregatu.

Może takie banalne pytanie, ale mierzyłeś może napięcie bezpośrednio przy wyjściu z generatora?

0
  • #3 16 Paź 2017 21:48
    bubel500
    Poziom 13  

Za chwile sprawdzę i podam nazwę, model.
    Badałem na regulatorze, jak i przed, (jakiś miesiąc temu więc mogę nie pamietać :) ) i nie daje nic

0
  • #5 16 Paź 2017 22:19
    bubel500
    Poziom 13  

Więc tak, agregat to Imperium 3000VA 6.5HP (wydaje się mi że model IM131, jednak na nim nie znalazłem takiej informacji, tylko na ebay-u). Zdjęcia ze środka postaram się przesłać pod koniec tygodnia, gdyż w tej chwili wracam późno i wiadomo zdjęcia wychodzą jak wychodzą, połączeń jeszcze nie sprawdzałem, sprawdziłem tylko że nie produkuje prądu i na tym się skończyło :) Mam zamiar zawieść go do serwisu, ale pomyślałem że może najpierw sam coś posprawdzam :)

0
  • #6 16 Paź 2017 23:15
    CYRUS2
    Poziom 36  

bubel500 napisał:
    Mam zamiar zawieść go do serwisu, ale pomyślałem że może najpierw sam coś posprawdzam
    Lepiej nic nie kombinuj bo stracisz gwarancję.

0
  • #7 17 Paź 2017 00:06
    Łukasz.K
    Poziom 21  

Przypuszczam że jakiś bezpiecznik się przepalił albo wyłączył jakiś wyłącznik zabezpieczający przed przeciążeniem.

0
  • #9 17 Paź 2017 09:02
    bubel500
    Poziom 13  

Gwarancji nie mam bo kupiony używany, dziś postaram się dodać zdjęcia ze środka.

0
  • #11 17 Paź 2017 16:03
    bubel500
    Poziom 13  

kupiłem go używanego z informacją że nie daje prądu. 200 zł dałem za niego

0
  • #13 17 Paź 2017 20:51
    bubel500
    Poziom 13  

Zdjęcia:
    Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.

0
  • #14 17 Paź 2017 21:21
    15kVmaciej
    Poziom 35  

Kilka miesięcy temu miałem podobną sytuacje z innym agregatem. „Odetkał” się, jak go na chwilę przegazowałem żeby dostał trochę większych obrotów.

1
  • #15 17 Paź 2017 21:23
    Staszek49
    Poziom 34  

Może uszkodzony AVR. Ma on "wkręt" do regulacji śrubokrętem, może coś pomoże.
    Jeśli faktycznie AVR byłby uszkodzony, to na próbę możesz go zdemontować i zachowując biegunowość ( i ostrożność) w jego miejsce podłączyć zasilanie np. + 12 V (powinno być chyba ok. 28 V). Jeśli prądnica się wzbudzi, to będzie znaczyć, iż AVR do wymiany.
    W przypadku, gdy prądnica nie wzbudzi się, to wykonaj pomiary uzwojeń statora oraz wirnika i podaj wyniki.

0
  • #16 17 Paź 2017 23:06
    bubel500
    Poziom 13  

Okej, więc spróbuję mu dać 12 V z akumulatora na szczotki i zobaczę czy to pomoże.
    Najpierw muszę wyczyścić gaźnik i sprawdzić czujnik oleju, gdyż ciężko go odpalić nawet z rozrusznika, dziś mi go zalało aż było czuć benzynę.

1
  • #17 17 Paź 2017 23:43
    krzysiek7
    Poziom 34  

Mnie zastanawia to miejsce. Czy to nie jest przypadkiem spalone uzwojenie?
    Chińskopodobny agregat prądotwórczy 3 fazowy nie daje prądu- pomoc w diagnozie.

2
  • #18 18 Paź 2017 08:55
    bubel500
    Poziom 13  

Rzeczywiście, dziwne, dziś obejrzę to miejsce dokładnie

0
  • #19 18 Paź 2017 18:03
    Wiciu400v
    Poziom 14  

krzysiek7 napisał:
    Mnie zastanawia to miejsce. Czy to nie jest przypadkiem spalone uzwojenie?
    raczej nie... stawiał bym że to jest po prostu tak kiczowato zalane tym plastikiem, myślę że prędzej to AVR

Dodano po 31 [minuty]:

Albo coś ze wzbudzaniem bo z tego co widze to prądnica jest obco wzbudna

0
  • #20 18 Paź 2017 20:23
    Akrzy74
    Poziom 39  

Kolega autor nie przedstawił minimalnego wkładu pracy własnej. Pisałem wielokrotnie co należy sprawdzić, gdzie podłączyć napięcie i co to oznaczą. Zresztą, nie tylko ja o tym pisałem, bo pisano wielokrotnie! Szanując czas kolegów oraz mój, odsyłam autora do wyszukiwarki.

Zamykam.

1
  • #21 17 Lis 2017 15:07
    bubel500
    Poziom 13  

krzysiek7, gratuluje wprawnego oka :)
    Jeszcze nie rozbierałem, ale widać że tam jest właśnie przypalone, wystają druty, ogólnie spalenizna :)

0