Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia II 2.0 TDI - Czy uda mi się samemu wymienić wiązkę silnika ?

17 Paź 2017 08:44 393 8
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam ostatnio spore problemy z elektryką. Jak pokazało mi uszkodzenie turbiny, to u mechanika okazało się, że to uszkodzony kabelek w wiązce (naprawili). Sama wiązka jak popatrzałem to normalnie więcej miedzi widać niż izolacji na niej (mówię o tej co leci koło pasa przedniego). Teraz mi zaczęło pokazywać jakieś błędy w temperaturach, do tego co jakiś czas zapalają się błędy ze świecami żarowymi (i moc leci w dół).
    I teraz pytanie: czy średnio ogarnięta osoba - taki jak ja :), jest w stanie samemu wymienić taką wiązkę ? Mając podstawowe narzędzia jakie każdy ma w garażu ? Czy też jest to mega skomplikowane, a np po wymianie trzeba coś w komputerze ustawiać itp ?
    Bo tak widzę, że to praktycznie wszędzie wtyczki. Czyli na logikę trzeba się tylko do tego dostać, wypinać starą i wpinać nową.
    No i pytanie czy można kupić używkę i jeszcze trochę pojeździ czy jednak oryginał nówkę ?

pozdrawiam
    Fantom
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Kup wiązkę i wymień uszkodzoną jej część , lutownica ,cyna ,opalarka i rurki termokurczliwe. Do zrobienia w garażu. Czy wymienisz całość?? Tego nie wiemy i sie nie dowiemy póki tego nie grzebniesz :)
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    No właśnie chyba całość bym wolał. Bo jak widziałem tą wiązkę u mechanika, to każdy kabel tam był widoczny :( Albo mogą zwierać albo się urywają.
    Rozumiem, że ta całą wiązka, to rząd 15 różnych wtyczek do przepięcia ? Nie ma tam żadnych połączeń które trzeba lutować, czy rozbierać jakieś elementy aby połączyć ?

Fantom
  • Poziom 13  
    Dzięki.
    Wyszło mi chyba, że to 1K1971087JM
    I jest tam 13 wtyczek i 2 uziemienia.
    No to może dam radę. Teraz aby tylko dobrą wiązkę kupić.

pozdrawiam
    Fantom
    Dodano po 15 [minuty]:
    Jednak nie jestem pewien która wiązka powinna być. Bo w sumie są dwie i nie wiem po czym je rozróżnić: jedna jest na rysunku 971-18 a druga na 971-43
    Czy ktoś mi pomoże wybrać która to wiązka ?

pozdrawiam
    Fantom
  • Poziom 43  
    No 438E netto:)
  • Poziom 13  
    No tak, ale która to ?
    Jak dobrze rozumiem, zależy czy mam auta z pierwszej czy drugiej połowy 2005 ?

Fantom
  • Poziom 43  
    Zadzwoń do aso i po vin ci podadzą jaka wiązka.
  • Poziom 13  
    Poddałem się. Po rozebraniu kawałka silnika, okazało się, że w kablu dwie wtyczki są inne. Do tego kabel docelowo wchodzi jeszcze pod kokpit więc sporo rozbierania. Wymienię wiązkę na prawidłowy model i pojadę z tym do warsztatu.

Fantom