Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nivona 646 - Wyświetlacz w trybie testowym, nie można przejść do robienia kawy

17 Oct 2017 09:02 1080 1
 • Level 5  
  Witam szanowne koleżanki i kolegów.
  Mam problem z ekspresem nivona 646 - urządzenie kupiłem jako uszkodzone, przedtem stało dość długo nieużywane. Okazało się że po umyciu i prawidłowym włożeniu zaparzacza ekspres odpalił i wypluł jedną kawę. Z racji długiego okresu postoju i ogólnego zaniedbania, ekspres rozkręciłem i doczyscilem z resztek kawy znajdujących się za zaparzaczem i wszędzie gdzie się dało. Zdejmowanlem też front ekspresu i wypinalem wiązkę łączącą panel sterujący z elektroniką ekspresu. Niestety po złożeniu całości wyświetlacz działa w trybie testowym - po włączeniu ekspresu po kolei wyświetlają się ikonki na wyświetlaczu, obracajac pokretlem z lewej strony wyświetlacza można podswietlac kolejne ikonki na wyświetlaczu, przyciski z prawej strony też działają - naciśnięcie górnego przycisku podświetla górny rząd piktogramów, dolnego - dolnych, przekręcenie maksymalnie w prawo pokrętła wody/pary powoduje zaświecenie się wszystkich piktogramów.
  I teraz kluczowe pytanie - czy jest to, jak przypuszczam, jakiś tryb testowy, z którego można wyjść? (Włączanie/wyłączanie ekspresu nic nie daje), coś się odpięło i umknęło to mojej uwadze, czy coś jest uszkodzone i wymaga naprawy/wymiany?

  Edit: - może to ważne - po włączeniu słychać , że napęd zaparzacza odpala bez kłopotu, czuć, że thermoblok się nagrzewa, a do tego po kilu próbach włączenia - wyłączenia i manipulowania pokrętłami ekspres z dyszy do spieniania mleka wypluł trochę wody
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

 • Home appliances specialist
  To nie jest zaden testowy program.

  Tutaj pojawia się częste pytanie - "działało , rozkrecilem i skrecilem i przestało działać - co się zepsuło ?"

  Sensowną propozycją wydaje się być ponowne rozkręcenie i skręcenie ekspresu . Bez osobistej wizualnej diagnozy niestety nie ma co liczyć na bardziej sensowna odpowiedź w przypadku popełnienia jakiegoś błędu montazowego.