Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silniki: Standard, AC, Inwerterowy - który wybrać.

eraeste 17 Paź 2017 10:27 1404 2
  • #1 17 Paź 2017 10:27
    eraeste
    Poziom 14  

Witajcie,
    Szukałem po forum, ale chciałbym się upewnić moi drodzy znawcy, specjaliści pytając o silniki właśnie w tym dziale:

Jestem przed zakupem pralki:

Firma candy w ofercie ma dwa 3 silniki tak jak wskazuje temat:
    I moje pytanie czy między AC a Inwerterowym jest kolosalna różnica? , bo ja juz z tego nic nie wiem czy AC to silnik indukcyjny? nie posiadający szczotek czy może je mieć? - wyczytałem tutaj na forum, że AC też jest inwerterowym, ale potrzebuje jakieś sterownika zeby był w nim w 100 %?, a może AC to zwykły standard silnik?

-inwerterowe mają podobno 10 lat gwarancji...

Proszę doradzcie mi z jakim silnikiem zakupić pralke, chodzi o bezawaryjność i prace na lata, ale żeby nie przepłacać za coś, co jest zbędne czyli chwyt marketingowy, bo różnica między AC a inwerterowym wielka nie jest tylko są ograniczone modele, które nie zawsze mi wtedy pasują a wszystko cięzko uzyskać:)

dziękuję bardzo

0 2
  • #2 18 Paź 2017 11:19
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Silnik AC to bardzo proste urządzenie - ma szczotki, ogólnie konstrukcja dobrze znana. Silnik inwerterowy to zapewne BLDC. Polecam wziąć ten drugi gdyż faktycznie często jest na nie długa gwarancja, a dwa że podczas pracy są bardzo ciche. Nie zużywają się im szczotki, gdyż fizycznie ich nie ma.

0
  • #3 18 Paź 2017 13:08
    eraeste
    Poziom 14  

To może troszkę odbiegnę od tematu silnika jednak związane moje pytanie będzie ogólnie do sprzętu AGD kupię silnik inwerterowy, ale kupić pralkę firmy electrolux czy aeg chociaż wiem, ze to jedna grupa. Strasznie dużo electoluxow jest sprzedawanych jako uszkodzone lub na części np na olx, ale chciałbym to zweryfikować może aeg ciut lepsze?

0