Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony STR-DB 840QS - amplituner raz na jakiś czas nie chce się włączyć

17 Paź 2017 18:34 312 3
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich. Cały czas walcze z amplitunerem Sony STR-DB840. Problem jest bardzo dziwny. Kupiłem jako sprawny i wszystko było dobrze przez około 2 miesiące. Po upływie tego czasu, wróciłem z pracy i chciałem włączyć amplituner. Nacisnąłem przycisk POWER na panelu czołowym i nic sie nie wydarzyło. Po chwili namysłu wyjąłem wtyczkę z gniazdka i podłączyłem ponownie po chwili. Po naciśnięciu POWER amplituner normalnie zareagował i się włączył. Jednak ta sytuacja mnie dość mocno zaintrygowała - zacząłem testować swojego Soniaka. Doszedłem do następujących wniosków - gdy używam amplituner z wykorzystaniem wszystkich zewnętrznych wejść sygnału zarówno analogowych jak i cyfrowych (wideo 1 do 3, dvd/ld, tv/sat, md/tape, cd, phono oraz 5.1) wszystko jest ok. Za każdym razem gdy amplituner wyłączę, to mogę go włączyć - nawet jak pstrykam przyciskiem POWER kilkadziesiąt razy (odległości czasowe pomiędzy kliknięciami nie mają znaczenia). Jednak gdy tylko przestawię selektor na TUNER i sprzęt pogra na tym ustawieniu jakiś czas to gdy go wyłączę, to już nie mogę go włączyć - trzeba wypiąć wtyczkę z gniazdka i ponownie ją podłączyć. Reset do ustawień fabrycznych nic nie dał. Nie ma też znaczenia czy antena FM jest podłączona... Wystarczy, że jest ustawiony TUNER i po ktorymś z kolei wyłączeniu nie można go ponownie włączyć - nie wyświetla się żaden komunikat, sprzęt przestaje po prostu reagować na przycisk POWER. Ma ktoś może jakiś pomysł? Sprzęt był w serwisie, pomierzyli napięcia i nie znaleźli nic podejrzanego. Z góry dziękuję za pomoc. Mogę przesłać filmik, który nagrałem w celu zobrazowania opisywanego problemu.
  • Poziom 39  
    Filmik zbędny.
    Model dość wypracowany z tytułu wieku i jest co przeglądać ale nie dla amatora ;)
    Poszukaj lepszego serwisu.
  • Poziom 3  
    Rozumiem, że skupic się na torze Tunera - moduł radia zmienilem i nic to nie dało. Może któryś z kondensatorów w zasilaniu - jak przłączam na radio, które jest wewnętrznym elementem - któryś z kondensatorów podtrzymujących napięcie w trybie STANDBY - siada i po jakimś czasie używania radia ampek przestaje reagować na przycisk POWER? Jest wtwdyedy tak jakby był odłączony od zasilania - nie reaguje na żaden przycisk, na pilota też brak reakcjia. Mam go teraz na listwie stabilizującej - wystarczy, że nia klikne i ampek zaczyna działać... nowy impuls elektryczny i wszystko wraca - może to problem samego zasilacza... Może jakaś podpowiedź. Wszystkie testy z insteukcji serwisowej nic nie wykazują. Pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

Oszukuje go troche w ten sposób, że przed każdym wyłączeniem staram się przełączyć selektor na inne źrudło niż TUNER i jakoś to daje rade - jednak jak zapomne to po kilku włączeniach i wyłączeniach tunera dzieje sie to samo - brak reakcji na POWER.
  • Poziom 3  
    I co żadnej podpowiedzi....?