Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Moduł gsm Air200 - zmiana oprogramowania

czasnagli 24 Paź 2017 21:15 15072 136
    kniazio
    Poziom 12  
    Super.
    A jesli uzylbym jako zewnetrznego kontrolera np esp8266?
    To jak to podlaczyc ze soba?
    Mam nawet plugin do easyesp ktory ma zmierzyc temp oraz wilgotnosc i wyslac po RX TX do modulu

P.S.
    Jesli ktos by potrzebowal to mam patent jak mierzyc temp i wilgotnosc za pomoca czujnika dht22 oraz jak wyslac ja do modemu za pomoca easyesp. Modem bardzo ladnie wysyla nam sms-y z informacja o temp oraz wilgotnosci.
    Mozna wlasciwie wyslac sms-em dane z kazdego czujnika jakie obsluguje platforma easyesp
  • PCBway
    kniazio
    Poziom 12  
    Jakis gosc na forum Nettemp Link napisal ze udalo mu sie uruchomic ten modul z czujnikiem ds18b20 korzystajac z tego tematu wlasnie ale.....
    To jego post na forum NT
    Cytat:
    Udało się! Znalazłem na elektrodzie wątek o Air200, napisałem skrypt, podłączyłem DS18B20 i odczytają temperaturę dostaję smsem

Dzisiaj jego post zniknal z forum, zniknal tez ten uzytkownik
    Pisalem do niego lecz nie odpowiada. Szkoda.
    czasnagli
    Poziom 16  
    kniazio napisał:
    Jakis gosc na forum Nettemp Link napisal ze udalo mu sie uruchomic ten modul z czujnikiem ds18b20 korzystajac z tego tematu wlasnie ale.....

To jest dobra wiadomość, że ludzie zainteresowali się tym tematem. Przy okazji dopiszę w jaki sposób uruchamiać w Air200 polecania AT. Do tego celu służy funkcja.
    Kod: lua
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Przykład. Do skryptu wpisujemy polecanie zaznaczone w punkcie 1, a jego wynik odczytujemy w konsoli (2 punkt).

Moduł gsm Air200 - zmiana oprogramowania
    kniazio
    Poziom 12  
    czasnagli napisał:
    To jest dobra wiadomość, że ludzie zainteresowali się tym tematem.

Tak. Tylko szkoda ze sie tym nie chca dzielic z innymi
    czasnagli
    Poziom 16  
    Napisałem skrypt sterujący GPIO przez sms. Jak będą chętni to go udostępnię.
    kniazio
    Poziom 12  
    Jasne ze jestem chetny:)
    Jak mozesz to podaj odrazu sposob podlaczenia i pliki jakie trzeba wgrac oprocz twojego skryptu
  • PCBway
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kniazio
    Poziom 12  
    Działa
    Podpialem modem pod zsilacz 3A i wszystko smiga jak trza
    Powiadomienia przychodza blyskawicznie
    Dobra robota
    Tak trzymaj:)
    Szkoda ze gosc ktory opanowal czujnik ds18b20 sie nie odezwal

Pozdrawiam
    czasnagli
    Poziom 16  
    kniazio napisał:

po kilku minutach otrzymalem dwie odpowiedzi on i off po kilku restartach modulu

Moduł musi mieć oddzielne zasilanie i dobrą antenę (antena drucikowa nie nadaję się). Przekaźnik też może powodować zakłócenia. W ramach testu zamiast przekaźnika najlepiej podłączyć diodę z rezystorem ograniczającym prąd. W tej chwili nie mam żadnego termometru, aby zrobić testy.
    kniazio
    Poziom 12  
    Wszystko dziala rewelacyjnie
    Problemem byla slaba ladowarka
    Moj modem dziala na antenie tej z drutu ktora byla w zestawie
    Nie ma tez problemu z przekaznikiem
    Wszystko w najlepszym porzadku
    Najbardziej zalezy mi na termometrze (DS18B20) tani i dobry
    A jeszcze lepiej bylo by na DHT22 a juz marzeniem bylo by zeby modem wyslal odczyty na Thingspeak
    w zalaczniku pliki lua ktore uzywalem do esp8266 pod ds18b20oraz dht22 moze sie przydadza jako wzor
    czasnagli
    Poziom 16  
    W mojej wersji płytki Air200 nie mam wyprowadzonego pinu VRTC i nie mogę sprawdzić takiej sytuacji. Czy po resecie modułu przywraca stan wcześniej ustawionych pinów?

Według specyfikacji zasilanie VRTC wynosi 2.8V (Vmin 1.5V, Vmax 3.3V). Najlepiej do podtrzymania zasilania VRTC użyć baterii cr2032.
    kniazio
    Poziom 12  
    Nie wiem czy dobrze zrozumialem pytanie ale po resecie/zaniku zasilania u mnie przekaznik jest na Off mimo ze przez resetem/zanikiem byl na On
    Czy to znaczy ze jesli mam w swoim modemie pin VRTC to mam podpiac do niego baterie aby pamietal stan pinu po zaniku zasilania?
    czasnagli
    Poziom 16  
    Dokładnie taką sytuację miałem na myśli. Jeżeli masz baterię 3V to podłącz ją do VRTC i GND i sprawdź, czy moduł pamięta stan pinu po resecie lub zaniku zasilania.
    kniazio
    Poziom 12  
    Bateria mam tylko nie mam koszyczka
    Pozniej to jakos postaram sie sprawdzic

PS Bateria niestety nie pomaga
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    czasnagli
    Poziom 16  
    Jest dokładnie tak jak przypuszczałem, ale chciałem mieć pewność, ponieważ Chińczycy w oprogramowaniu obsługującym skrypty luat mogli już taką funkcje dodać. Wczoraj np. odkryłem, że oprogramowanie do luat automatycznie ustawia moduł w tryb oszczędny. Zużycie prądu wynosi wówczas 4-7mA. Natomiast przy zainstalowanym oprogramowaniu SW_V3967 z którym kupiony był moduł zużycie prądu wynosi około 39mA.

W związku z tym przywracanie stanu pinu będzie trzeba zrobić samemu jedną z metod, które podał R-MIK.

kniazio, dziękuje za sprawdzenie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kniazio
    Poziom 12  
    czasnagli napisał:

W związku z tym przywracanie stanu pinu będzie trzeba zrobić samemu jedną z metod, które podał R-MIK

Czy udalo Ci sie zrobic te stan pinu?
    czasnagli
    Poziom 16  
    kniazio, dopisałem do skryptu przywracanie wcześniej ustawionego stanu pinu po resecie/wyłączeniu modułu. Z braku czasu obsługi błędów nie robiłem. Mogę wrzucić skrypt wersji testowej.
    avrkwiat
    Poziom 9  
    Posprzątałem i usystematyzowałem wiedzę w tym Topicu ;) Może się przyda dla nowym. Pokazuję jak wgrać standardowe skrypty i je modyfikować. Zaprezentowałem program który zmienia stan diody za pomocą protokołu UART:

Link

Miłej zabawy ;)
    Ps. To jest pierwszy film, jak tylko przetłumaczę liby, i ogarnę kompilacje lua, to też pokażę ;) Wszystkie potrzebne linki w opisie filmu.
    piotroszczak
    Poziom 9  
    avrkwiat napisał:
    Posprzątałem i usystematyzowałem wiedzę w tym Topicu ;) Może się przyda dla nowym. Pokazuję jak wgrać standardowe skrypty i je modyfikować. Zaprezentowałem program który zmienia stan diody za pomocą protokołu UART:

Link

Miłej zabawy ;)
    Ps. To jest pierwszy film, jak tylko przetłumaczę liby, i ogarnę kompilacje lua, to też pokażę ;) Wszystkie potrzebne linki w opisie filmu.

Skorzystam z filmiku na pewno. Dzięki, dam znać jak uda się to odpalić. Moduł zamówiony z aliexpress doszedł w jakieś 3 tygodnie :)
    czasnagli
    Poziom 16  
    Jeżeli temat Was zainteresował to warto też zapoznać się z najnowszą wersją modułu gsm Air202 na płytce S6. W tej chwili można go kupić na aliexpress, ale nie wiadomo, czy aukcja pozostanie na dłużej więc z zakupem lepiej nie zwlekać. Moduł Air202 aktualnie wspiera trzy rodzaje metod rozwoju: Luat , AT , C-SDK.

Moduł gsm Air200 - zmiana oprogramowaniaModuł gsm Air200 - zmiana oprogramowania Moduł gsm Air200 - zmiana oprogramowania
    Air202??S6...??v1.0.pdf Download (704.93 kB)
    kniazio
    Poziom 12  
    Panowie
    Czy ruszylo cos w temacie ds18b20?
    kniazio
    Poziom 12  
    Nie bardzo rozumiem
    DS3231 to zegar czasu a nie termometr. Nie moge nigdzie znalezc termometru o tym oznaczeniu
    A gdyby nawet to taki termometr ma nikle zastosowanie
    (zakres temperatur, brak mozliwosci pracy w trudnych warunkach-wilgoc)
    Najlepiej nadawal by sie ds18b20
    czasnagli
    Poziom 16  
    kniazio, docelowo będę używał BME280, ale czekam na przesyłkę.
    Moduł gsm Air200 - zmiana oprogramowania