Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic II 1,6 - nie odpala

pawliszon1981 17 Oct 2017 20:58 3537 6
    pawliszon1981
    Level 16  
    Witam wszystkich. Posiadam Scenica jak w temacie. Opiszę krótko historię problemu.
    Auto stało za granicą w komisie, nie odpalało, przebieg 126tys. km, 2003r. Po tygodniu auto odpalało więc je kupiłem. Wróciło do domu, wszystko ok. Po wyczyszczeniu chciałem przestawić auto ale niestety silnik już nie odpalił. Czytałem na necie bardzo dużo tematów z tym związanych ale nie znalazłem rozwiązania. Immo raczej odpada bo dioda zachowuje się prawidłowo. Na wyświetlaczu wyskakuje informacja LEERLAUF EINLEGEN. Iskra jest, paliwo podaje, bezpieczniki i przekaźniki sprawdzone, czujnik położenia wału podmieniany, akumulator był podmieniany. Kręci ładnie ale nie odpala. Po podpięciu pod komputer był błąd czujnika temperatury ale po skasowaniu już nie wystąpił. Czy jeszcze coś sprawdzić zanim zabiorę się za rozrząd?
    Pedros050
    Level 43  
    Witam.Próbowałeś uruchomić silnik na luzie z wciśniętym hamulcem? Prawdopodobnie masz problem z czujnikiem na pedale sprzęgła.
    pawliszon1981
    Level 16  
    Próbowałem, nie odpala. Tylko tak się zastanawiam, że jeśli byłby to ten czujnik o którym piszesz to nie wiem czy by kręcił na wciśniętym sprzęgle. Po wciśnięciu sprzęgła ładnie kręci ale nie odpala.
    Doktorr
    Level 35  
    To, że paliwo podaje, wcale nie znaczy, że pod poprawnym ciśnieniem. I jeszcze kwestia czujnika temperatury, trzeba by podejrzeć w parametrach bieżących czy pokazuje temperaturę adekwatną do temperatury otoczenia.
    Pedros050
    Level 43  
    Ale tam są 2 bodajże czujniki . I jeden jest z 3 pin. I o ten mi chodzi.
    Jamrug
    Level 16  
    A zobacz czy czasami zamiast paliwa na świecach nie pojawia się woda. Spotkałem sie kilka razy z takim przypadkiem.
    pawliszon1981
    Level 16  
    jeżeli chodzi o temperaturę jaką pokazuje czujnik to pokazuje temperaturę otoczenia. Nie przyglądałem się zbytnio za innym czujnikiem ale jest w tym samym miejscu jak w starym modelu na 2 piny. Dzisiaj sprawdzę ten czujnik bo był zapisany błąd tylko tego czujnika.
    Ale podejrzewam, że jest tak jak napisał kolega PITERRR, bo cały czas się "drze" o ustawienie biegu jałowego. Więc do tego czujnika trzeba też zajrzeć. W sumie nie próbowałem jeszcze samostartem ale na to przyjdzie jeszcze czas.

Dodano po 11 [godziny] 32 [minuty]:

Co do czujnika to mój błąd, jest na 3 piny a nie na 2. Po podmianie na 100% dobry. bez zmian. Przy pedale sprzęgła są dwa czujniki. Jeden jest nad pedałem sprzęgła, po wciśnięciu sprzęgła bolec z czujnika się wysuwa, po puszczeniu sprzęgła, pedał wciska bolec. Wyciągnąłem czujnik i sprawdziłem i działa prawidłowo, po wciśnięciu bolca zamyka obwód a po wyjściu obwód zostaje przerwany.
    Drugi czujnik jest jakby obok pedału sprzęgła ale on raczej działa prawidłowo bo bez wciśnięcia sprzęgła rozrusznik nie wystartuje. Próbowałem odpalać nawet z odpiętym tym pierwszym czujnikiem żeby sprawdzić drugi i bez wciśnięcia sprzęgła nie kręcił.