Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepalony element(przetwornik) na karcie graficzne GTX 970

17 Paź 2017 21:07 375 3
  • Poziom 2  
    Cześć,

Mam mały problem, dosłownie i w przenośni. Przepalił mi się jeden malutki element na karcie graficznej: GF GTX 970 (Chyba przetwornik). Niestety wygląda na to, że był bardzo kluczowy. Karta od strzała umarła.
    Nie potrafię zidentyfikować tego elementu, wiec nawet zamówienie identycznego jest dla mnie nie możliwe. Dołączam dwa zdjęcia jak to wygląda. Jeśli chodzi o genezę tego problemu - cóż, małe dzieci i małe śrubki to połączenie zabójcze heh.

Jeśli ktoś mógłby mi pomoc i powiedzieć co to dokładnie jest, byłbym bardzo wdzięczny. Może ktoś zna do tego schemat?

Jeśli wybrałem nie ten dział albo duplikowałem jakiś temat to z góry przepraszam.

Tak to wygląda:
    Przepalony element(przetwornik) na karcie graficzne GTX 970gtx970..jpg Download (91.36 kB)

Przepalony element(przetwornik) na karcie graficzne GTX 970gtx970..jpg Download (140.61 kB)

Pozdrawiam,
    Kamil
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Najprawdopodobniej VRM do zasilania GPU lub pamięci, znajdź kogoś z dokładnie taką kartą i niech zrobi zdjęcie tej części płyty.
  • Poziom 2  
    Dzieki za pomoc.
    Wyglada na to, ze jest to 81162 scalak. Na razie znalazlem tylko na Aliexpress. Moze ktos w PL bedzie mial to.

Pozdrawiam,
    Kamil

Dodano po 12 [godziny] 37 [minuty]:

Jesli ktos by mial podobny problem to zalaczam rowniez schemat, ktory znalazlem do tego scalaka.

NCP811..pdf Download (123.62 kB)

Tutaj jeszcze fota jak to wygląda na niespalonej karcie.

Przepalony element(przetwornik) na karcie graficzne GTX 970gtx970_..jpeg Download (1.94 MB)

Pozdrawiam,
    Kamil
  • Poziom 2  
    Mam do Was takie pytanie:
    Czy ma ktoś może do sprzedania scalaka NCP81162? Jest dostępny jedynie na aliexpress.
    Jeśli ktoś miałby coś takiego do sprzedania ze starej karty graficznej to proszę o info.

Pozdrawiam,
    Kamil