Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica 53GG5.43ZPTGN/X - nie można wyłączyć piekarnika

bart82gkm 18 Paź 2017 19:36 435 2
  • #1 18 Paź 2017 19:36
    bart82gkm
    Poziom 3  

Witam szanownych forumowiczów.
    Kuchenka Amica tak jak w opisie. Problemem wydawała się termopara piekarnika, którą wymieniłem gdyż objaw był taki jak tu w kilku tematach opisywano. Po puszczeniu pokrętła piekarnik odcinał gaz.

Po wymianie problem znikł, ale jest inny kręcąc pokrętłem piekarnika odpala na dowolnej pozycji, a wielkość płomienia się nie zmienia i co najgorsze nie mogę go wyłączyć.Muszę zwyczajnie zamknąć zawór gazu przed kuchenką. Żona się przyznała, że pokrętło na siłę przekręciła. Po zdjęciu pokrętła jest opór przy przekręcaniu w lewo czy prawo, ale nie odpowiada to oznaczeniom na pokrętle zaworu od piekarnika.
    https://north.pl/karta/termostat-do-kuchenki-amica-53gg543zptgn-xxl-eco,L37-LY-CMMP-154.html
    W kuchence jest coś takiego i zastanawiam się czy właśnie jest to całe ustrojstwo do wymiany czy coś jeszcze mogło paść? Będę wdzięczny za podpowiedzi gdyż bez piekarnika to jak bez ręki.

0 2
  • #2 21 Paź 2017 22:18
    falo22
    Poziom 25  

Wymień ten zawór na nowy i pogratuluj żonie siły bo trzeba ja miec żeby to upierd....

0
  • #3 25 Paź 2017 18:11
    bart82gkm
    Poziom 3  

Dzięki za odpowiedź. Po tym jak zobaczyłem, że to ustrojstwo skoczyło z ceną 194 zeta na 351zł kupię chyba nową kuchnię...

0