Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Amica 53GG5.43ZPTGN/X - nie można wyłączyć piekarnika

bart82gkm 18 Oct 2017 19:36 1665 2
    bart82gkm
    Level 6  
    Witam szanownych forumowiczów.
    Kuchenka Amica tak jak w opisie. Problemem wydawała się termopara piekarnika, którą wymieniłem gdyż objaw był taki jak tu w kilku tematach opisywano. Po puszczeniu pokrętła piekarnik odcinał gaz.

Po wymianie problem znikł, ale jest inny kręcąc pokrętłem piekarnika odpala na dowolnej pozycji, a wielkość płomienia się nie zmienia i co najgorsze nie mogę go wyłączyć.Muszę zwyczajnie zamknąć zawór gazu przed kuchenką. Żona się przyznała, że pokrętło na siłę przekręciła. Po zdjęciu pokrętła jest opór przy przekręcaniu w lewo czy prawo, ale nie odpowiada to oznaczeniom na pokrętle zaworu od piekarnika.
    https://north.pl/karta/termostat-do-kuchenki-amica-53gg543zptgn-xxl-eco,L37-LY-CMMP-154.html
    W kuchence jest coś takiego i zastanawiam się czy właśnie jest to całe ustrojstwo do wymiany czy coś jeszcze mogło paść? Będę wdzięczny za podpowiedzi gdyż bez piekarnika to jak bez ręki.
    falo22
    Level 25  
    Wymień ten zawór na nowy i pogratuluj żonie siły bo trzeba ja miec żeby to upierd....
    bart82gkm
    Level 6  
    Dzięki za odpowiedź. Po tym jak zobaczyłem, że to ustrojstwo skoczyło z ceną 194 zeta na 351zł kupię chyba nową kuchnię...