Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 124l 2001r - Po zamontowaniu lamp zespolonych led żarzy sie kierunek.

Lukasz.skw7 18 Paź 2017 20:50 528 9
  • #1 18 Paź 2017 20:50
    Lukasz.skw7
    Poziom 2  

Zamontowalem nowe lampy zespolone typu led w naczepie. Po przekręceniu zaplony w samochodzi żarzy się kieronkowskaz prawy. Jak usunac problem pozdrawiam i dziekuje

0 9
  • #3 18 Paź 2017 23:28
    nikusert
    Poziom 38  

Witam .
    Może być inna przyczyna,zwarcie,lub lekkie przebicie na instalacji ,zwarcie w samym przerywaczu (nie wiem jaki tam jest).Jeżeli jest bardziej rozbudowany(prawa i lewa strona kierunków osobno),to może być jeden człon uszkodzony.To oczywiście Moja teoria.Gdy odłączony przewód naczepy ,uterka jest nadal,czy znika,takich informacji nie mamy od Lukasz.skw7.

0
  • #4 19 Paź 2017 05:37
    Łukasz.K
    Poziom 21  

Pewnie masa lampy nie jest połączona prawidłowo z masą samochodu.

0
  • #5 19 Paź 2017 08:12
    Lukasz.skw7
    Poziom 2  

To jest tak:
    Sytuacja żarzącego się kierunku występuje wyłącznie w naczepie po przekręceniu zapłonu.
    Natomiast jak zapłon wyłączę w samochodzie i włączę awaryjne to działają kierunki.
    W samochodzie są lampy z żarówkami tam nic nie żarzy się.
    Oczywiście kierunkowskaz prawy działa miga tylko się żarzy podczas jazdy ( jak wspomniałem bo zapłon jest przekręcony).

Dodano po 1 [minuty]:

Łukasz.K napisał:
    Pewnie masa lampy nie jest połączona prawidłowo z masą samochodu.

Masa jest podłączona dobrze sprawdzałem.

0
  • #6 19 Paź 2017 08:29
    Łukasz.K
    Poziom 21  

To może masy żarówek nie są połączone prawidłowo z masą pojazdu.

0
  • #7 19 Paź 2017 10:04
    nikusert
    Poziom 38  

Czyli żarzy się kierunek w samochodzie?.Jeżeli tak to odłącz naczepę i sprawdź czy problem pozostaje czy znika.

0
  • Pomocny post
    #8 22 Paź 2017 10:08
    tomek-staw
    Poziom 12  

To jest prawidłowe zjawisko. W Scanii 4 ABS wykrywa naczepę przez prawy kierunkowskaz . Tzn jest podane napięcie ok 8-9V na prawy kier naczepy i wraca do przekaźnika ABS naczepy. Musisz zastosować rezystor AHX z radiatorem aby "oszukać" system

2
  • #10 23 Paź 2017 19:28
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Kolego "Lukasz.skw7 " czyli miałem racje w pierwszym poście miałeś odpowiedź.

0