Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMV53L00EU - błąd E-15 kranik

18 Paź 2017 21:03 11403 9
 • Poziom 2  
  Jak w opisie - zmywarka pod koniec cyklu "mieli", wyświetla komunikat i tyle. Znalazłem w tutejszych forach sposób na rozebranie lewego boku, gdzie znalazłem mechanizm zawierający "syfon" z tulejką w środku. Po odpięciu go i demontażu całego zbiornika - płukałem go gorącą wodą z płynem przy pomocy węża prysznica bez "słuchawki". Po prawie godzinie płukania doprowadziłem cały zbiornik praktycznie do stanu nowości. Sitko w elektrozaworze jest czyste . Po włączeniu sprzętu komunikat się ponawia. Zmywarka cały czas zasysa dołem wodę, której nie ma i tak ciągle. Próbowałem włączyć reset programu ale dalej zmywarka mieli i próbuje dołem (w filtra w podłodze) pobrać wodę. Wydaje mi się, że po uruchomieniu programu przewód od zaworu wody przez elektrozawór do węża zasilającego powinien się naprężyć od ciśnienia wody ale u mnie tego zjawiska brakuje. Proszę o sugestie odnośnie tego jak sprawdzić, czy w/wym zawór działa, jak go ewentualnie wymienić oraz oczywiście o poradę gdzie szukać dalej usterki i jak ją eliminować. Pozdrawiam i z góry dzięki wielkie.

 • Poziom 39  
  E15 - Błąd systemu pobierania wody - Aktywny przełącznik bezpieczeństwa zbiornika podłogowego - Sprawdzić przyczynę pojawienia się wody w zbiorniku podłogowym
 • Poziom 2  
  Piotr2608 napisał:
  E15 - Błąd systemu pobierania wody - Aktywny przełącznik bezpieczeństwa zbiornika podłogowego - Sprawdzić przyczynę pojawienia się wody w zbiorniku podłogowym
  Jak pisałem powyżej - "zmywarka próbuje pobierać z dolnego zbiornika, choć tej wody tam nie ma" i dlatego myślałem o wężu zasilającym zmywarkę w wodę z sieci, ale jeśli to może pomóc - to jak zdiagnozować przełącznik bezpieczeństwa zbiornika?

 • Poziom 39  
  Jak zmywarka może pobrać wodę z pod zmywarki?
  Zadziałał Ci układ przeciw zalewowy, masz najprawdopodobniej przeciek i wodę pod zmywarką.
 • Poziom 7  
  Przechyl na lewy bok i wylej wode z podłogi zmywarki , znajdź przeciek .
 • Poziom 2  
  Spróbuję i dam znać jak poszło
 • Poziom 7  
  Na zmywarce Siemens SR65M030EU/14 pojawił się błąd E:15 - zabezpieczenie przed zalaniem - Czyli schemat postępowania jak wyżej.
  Dodatkowo mysz nadgryzła mi kabelek, boje się, że właśnie z tego powodu wyskoczył mi błąd :)
 • Poziom 7  
  Ale czy są ślady zalania pływaka ?
 • Poziom 7  
  Nie ma nic, żadnych śladów zalania, wycieku pod zmywarką.
  Pływak, nie wiem gdzie jest ???

 • Poziom 39  
  E15 to problem z napełnieniem zmywarki i teraz: jeżeli na tacy nie ma wody, nie ma przecieków,
  sprawdzić przewody oraz złącza.