Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo FH12 Chińczyk problem z poziomowaniem poduszek tylnek osi.

18 Paź 2017 21:47 1752 1
  • Poziom 6  
    Witam
    Koledzy mam problem z poziomowaniem poduszek tylnej osi, tzn regulacja nie następuję automatycznie. Jeśli ustawie poduszki poprzez sterowanie ręczne , pozostają one w takiej pozycji, nawet po przełączeniu przełącznika w pozycję "do jazdy" , niezależnie od tego czy powietrza jest więcej czy mniej jak powinno być. Ręcznie mogę sterować jak chce natomiast nic się nie dzieję w pozycji do jazdy. Po wciśnięciu na pilocie przycisku by powrócić do ustawień fabrycznych, zawieszenie opada całkowicie, powietrze z poduszek schodzi praktycznie całkowicie. Podczas wyładunku (chodzi pod patelnią) również nie upuszcza powietrza automatycznie. Poza tym podczas jazdy nic się nie dzieje, trzyma taki poziom jaki został ręcznie ustawiony, nie ma też żadnego błędu. Usterka ta wynikła po około miesięcznym postoju auta.
    Co może być przyczyna? Czy zwyczajnie zaciął się zawór? Jeśli tak to gdzie on dokładnie się znajduje gdyż nie mam zbytnio czasu póki co żeby się rozejrzeć, a chciałbym to ogarnąć możliwie szybko.
  • Poziom 6  
    Problem rozwiązany. Przyczyną okazał się uszkodzony poziomak.
    Pozdrawiam