Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa zanurzeniowa do wody brudnej - Awaria

przemok84 18 Paź 2017 23:03 867 2
 • #1 18 Paź 2017 23:03
  przemok84
  Poziom 4  

  Witajcie drodzy forumowicze:) Kilka dni temu podczas pompowania "brudnej wody" pompa Omnigena wq10 0,75 kw doznała awari. Po zablokowaniu rozdrabniacza pompa została wyciągnięta i odblokowana. W celu sprawdzenia działania wyłącznik pływakowy został podniesiony, w tym momencie usłyszałem"strzał", w okolicach głowicy pompy, jakby pomiędzy okablowaniem i obudową doszło do błysku. Od tego momentu pompa już się nię włącza. Co waszym zdaniem mogło być przyczyną?
  Ps. Dodam że pompowałem w warunkach w których korpus pompy nie był całkowice zanurzony. Kiedy dostrzegłem parę wodną szlaufem ogrodowym polewałem korpus.
  Czy czeka mnie przewijanie uzwojenia?:/ Jeśli tak jaki może być uczciwy koszt takiej operacji? Dziękuję za pomoc:)

  0 2
 • #2 19 Paź 2017 05:41
  czareqpl
  Poziom 29  

  przemok84 napisał:
  Od tego momentu pompa już się nię włącza.


  shit happens...


  Czy rozebrałeś urządzenie i wykonałeś oględziny? "jakby pomiędzy okablowaniem i obudową doszło do błysku" ?

  0
 • #3 19 Paź 2017 07:34
  Piotr160292
  Poziom 37  

  przemok84 napisał:
  Co waszym zdaniem mogło być przyczyną?

  Bardzo dobre pytanie, ale raczej do wróżbity Macieja... Dokładnie to samo co byś zadzwonił do mechanika i powiedział mu, że silnik nie odpala i oczekiwał diagnozy na telefon. Po prostu tak się nie da, bo na jedną usterkę może mieć wpływ wiele powodów i bez oględzin nie jest możliwe stwierdzenie co się stało. Jedno jest pewne, że skoro był strzał to na 100% poszło zwarcie i to dość silne... Jedynie możesz liczyć na pomoc na zasadzie potwierdzenia, lub nie Twoich wniosków na podstawie opisu efektów Twojej pracy, ew. podpowiedzieć jak coś spr.
  przemok84 napisał:
  Czy czeka mnie przewijanie uzwojenia?

  Skąd mamy to wiedzieć? Nikt prorokiem nie jest. Rozkręć, pomierz omomierzem i wyciągnij wnioski... Niestety, sprzęt musisz samemu rozkręcić. Nikt z forumowiczów tego za Ciebie nie zrobi, bo nie jest w stanie przez komputer...

  0