Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 - Udostępnianie zasobów- brak możliwości połączenia

19 Paź 2017 11:04 1419 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mój problem jest dość nietypowy. Mam 4 komputery w sieci. Jeden komputer traktuję jako serwer danych, gdzie trzymam wszystkie pliki, oraz 3 komputery z tych zasobów korzystające. Stworzyłem sieć prywatną z udostępnianiem plików oraz grupę domową. Wszystkie komputery się widziały. Problemy zaczęły się pojawiać po aktualizacji Windowsa (wydaje mi się że to była aktualizacja rocznicowa). Jeden z komputerów zaczął żądać poświadczeń sieciowych przy próbie wejścia na serwer. Poczytałem trochę forum, stworzyłem hasło użytkownika, wpisałem hasło i działało cacy (wcześniej bez haseł do kont wszystko pięknie śmigało) Po następnych aktualizacjach problem się powtórzył, znowu z tym samym komputerem, z tą różnicą, że hasło które wcześniej działało przy żądaniu poświadczeń sieciowych teraz już nie działa. Nie ma możliwości dostać się na serwer z tego komputera. Co ciekawe, po resecie wszystko wraca do normy. Czasem muszę zresetować komputer 5 razy i zaskakuje- O co chodzi? W zasobach sieciowych wszystkie komputery są widoczne, w ustawieniach poświadczeń też są wszystkie komputery, sieć ustawiona jako prywatna, udostępnianie ustawione dla wszystkich z pełną kontrolą. Dodam jeszcze że wszystkie komputery pracują na tych samych podzespołach, działają na Windows 10 pro ze wszystkimi aktualizacjami, a problem jest tylko z jednym kompem, reszta komputerów w sieci śmiga jak należy bez mojej ingerencji.

Pomóżcie proszę, bo nie wiem już jak to ugryźć...Zaczynam dochodzić do wniosku że win 10 jest chyba najgorszym systemem microsoftu=/
  • Poziom 29  
    MPParchitekci napisał:
    win 10 jest chyba najgorszym systemem microsoftu

Może dlatego, że nie jest systemem serwerowym. Polecam zmigrować ten serwer plików do mikrokomputera typu banana pi.
  • Poziom 2  
    czareqpl napisał:
    MPParchitekci napisał:
    win 10 jest chyba najgorszym systemem microsoftu

Może dlatego, że nie jest systemem serwerowym. Polecam zmigrować ten serwer plików do mikrokomputera typu banana pi.

Wiesz, win xp i win 7 też nie były systemami serwerowymi, działam na takich zasadach od kilkunastu lat i do tej pory jakoś wszystko ładnie chodziło. Nie w tym rzecz. Chodzi mi o rozwiązanie problemu z Windowsem a nie ze sprzętem. Raczej nie wchodzi w grę wymiana systemu lub przechodzenie na mikrokomutery.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    MPParchitekci napisał:
    Zaczynam dochodzić do wniosku że win 10 jest chyba najgorszym systemem microsoftu=/

Rychło wczas :)

Masz udostępnianie włączone dla każdego z użytkowników czy konkretnego? Kontrola konta użytkownika włączona? U mnie z reguły właśnie UAC bruździ w firmie, nieszczęsne aktualizacje przywracają domyślne ustawienia.
  • Poziom 2  
    rtj71 napisał:
    MPParchitekci napisał:
    Zaczynam dochodzić do wniosku że win 10 jest chyba najgorszym systemem microsoftu=/

Rychło wczas :)

Masz udostępnianie włączone dla każdego z użytkowników czy konkretnego? Kontrola konta użytkownika włączona? U mnie z reguły właśnie UAC bruździ w firmie, nieszczęsne aktualizacje przywracają domyślne ustawienia.

Faktycznie Kontrola konta użytkownika była ustawiona domyślnie. Wyłączyłem i na ten moment działa, zobaczymy jak będzie później. Jednak nie daje mi to spokoju- czemu na innych komputerach wszystko działa, jeśli na nich też UAC był ustawiony domyślnie...
  • Spec od komputerów
    Czyli innymi słowy uprawnienia są zbyt niskie, sprawdź to.