Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOX AD15VT - zasilacz VOX AD15VT

19 Paź 2017 11:06 327 6
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam wzmacniacz gitarowy VOX AD15VT, problem w tym, że nie mam do niego zasilacza i kompletnie nie wiem jaki do niego będzie pasował i czy w ogóle uda się odszukać jakiś zamiennik, bo orginału nie mogę znaleźć. Dodaje zdjęcie, wydaje mi się, że może być pomocne. Głównie proszę o pomoc w tym jakiego konkretnie mam szukać albo najlepiej jakiś link :/ Bardzo proszę o pomoc.
    VOX AD15VT - zasilacz VOX AD15VT
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Witam,

Tu nie ma zasilacza, sprzęt jest z USA gdzie jest 120 V~ i 60 Hz.
    Trzeba by zastosować transformator, 230 V -> 120 V.

Częstotliwość w tym wypadku chyba nie narobi problemów o ile w środku jest przetwornica, jak jest transformator to może być problem z zasilaniem tego bez ingerencji w elektronikę.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Więc jakiego transformatora potrzebuję? 230 -> 120? Czy 230 > 110 też będzie odpowiedni czy musi być 120.
    Czy TRANSFORMATOR 230/120V, 100W będzie odpowiedni?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    radekczer3 napisał:

Czy TRANSFORMATOR 230/120V, 100W będzie odpowiedni?

Tak, taki transformator będzie odpowiedni do zmiany napięcia.

Podkreślam jednak, że jeżeli chodzi o częstotliwość napięcia sieci to o ile w środku jest przetwornica to będzie ok, jeżeli transformator to może się to nie udać ze względu na mniejsze wymiary transformatorów na częstotliwość 60 Hz wbudowanych w urządzenia.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Przeglądając te urządzenia w internecie większość jest 230 -> 110. Taki również będzie odpowiedni czy koniecznie ma być 230 ->120?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    radekczer3 napisał:
    Przeglądając te urządzenia w internecie większość jest 230 -> 110. Taki również będzie odpowiedni czy koniecznie ma być 230 ->120?

Będzie działał. Ważne żeby miał więcej niż 23 W (powyżej 30 W będzie idealny) nie musi być aż 100 W.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za pomoc :)