Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo y580 - Windows wyłączył kartę graficzną(kod 43)

19 Paź 2017 11:28 1032 9
  • Poziom 8  
    Witam!
    Proszę o małą opinię. Posiadam laptopa Lenovo y580 i7 z grafiką Geforce gtx 660m.
    Windows wyłączył kartę: "system windows zatrzymał to urządzenie(kod 43)"
    Nie wiem, czy zrobiłem wszystko aby wykluczyć wadliwy sterownik lub system. Przeinstalowalem system - nie pomogło. Zainstalowałem najnowsze sterowniki nVidii - nie pomogło. Zainstalowałem stare , czyste sterowniki - nic. Wyczyściłem programem sterowniki grafiki Intela, potem nVidii, następnie instalowalem: wyłączenie gtxa w biosie - sterowniki intel - restart- włączenie karty - sterowniki nvidia(stare) - restart. Pomogło, karta działa. Kolejny restart - działa. Następny restart - karta wyłączona, kod 43. Czy mogę zrobić coś jeszcze, czy tylko pogodzić się z Uszkodzonym układem scalonym?
  • Poziom 18  
    Kod 43 najczęściej oznacza uszkodzony chip graficzny
  • Spec od komputerów
    Karta się kończy, tylko wymiana karty lub płyty głównej, reballing jest nieopłacalny, chyba że wystarcza ci intel hd, w co wątpię.
  • Poziom 29  
    Rozumiem iż laptop nie jest na GW.
    Czy pokazywały się jakiś Bluescreen ?
  • Poziom 8  
    Bluescreenow nie było. Laptop rzecz jasna bez gwarancji. Nie znam się tak dobrze, ale słyszałem, że wymiana karty to nie taka prosta sprawa, nie zawsze jest taka możliwość. Czy jest szansa na wymianę grafiki i rozwiązanie problemu? Coś czytałem, że w zasadzie dopiero w serwisie się dowiedzieć mogę co trzeba wymienic. Jak oszacować koszty?
  • Poziom 18  
    Grafikę masz lutowaną więc to drogi biznes zważywszy na wartość laptopa

• Poziom 35  
    Wcześniej na tym (JAKIM?) systemie działało i z dnia na dzień przestało samo z siebie?
  • Spec od monitorów
    Problem opisywany wiele razy na forum Lenovo (problem z przełaczaniem grafiki" Intel HD vs.NV)
    * min. Link
    * Link_Card-not-working_code43

Dotyczy Win7/ Win8

p.s
    Znajdziesz jak wpiszesz w google frazę:
    y580 gtx 660m code43
  • Poziom 8  
    Uznałem, że padnięta grafika - Sprzedałem laptopa ;D