Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inteligentna sala z Raspberry Pi

19 Oct 2017 15:48 630 4
  • Level 8  
    Cześć!
    Na swojej uczelni robię mini projekt polegający na zautomatyzowaniu działania ekranu projekcyjnego z użyciem Rasbperry Pi. Chciałbym móc sterować ekranem przy użyciu GPIO tzn. rozwijać i zwijać. Jako tako znam się na programowaniu ale jeśli chodzi o elektronikę to kompletnie nie mam pojęcia na ten temat. Czy znalazłaby się jakaś dobra dusza która by mi doradziła co mam zakupić i jak podłączyć poszczególne elementy? Zamieszczam schemat aktualnego sterowania ekranem i wszelkie dane jakie udało mi się znaleźć na jego temat.

Elektryczny silnik tubowy prądu przemiennego:
    Napięcie zasilania: 220-240V AC 50 Hz, 170 W
    Pobór prądu: 0,77A
    Prędkość obrotowa: 26 obr./min

Inteligentna sala z Raspberry Pi

Z góry dziękuje i pozdrawiam!
    Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  • User removed account  
  • Level 8  
    Masz w zupełności racje. To sztuka dla sztuki. Dostałem taki temat i muszę go wykonać. To jest jeden z elementów większego projektu. Ogólny zamysł jest taki, że działanie ekranu będzie wyzwalane przez inne urządzenie. Dla przykładu: ktoś wchodzi do sali -> ekran projekcyjny się wysuwa a projektor rzutuje dane osoby, która właśnie otworzyła drzwi. Dlatego potrzebuje postawić serwer na Rasbperry Pi, który będzie przyjmował żądania wysuwania i wsuwania ekranu.
  • Level 38  
    niveasoft wrote:
    Widziałem to pytanie wcześniej i jak reszta powstrzymałem się od wypowiedzi.
    Proszę napisz jak to wpłynie na "inteligentność sali".
    Nie chce się komuś podejśc do wyłącznika?. Musi byc sterowany poprzez internet? Bo nie napisałeś ze "sterowany przez WIFi" Po UDP lub TCP to już dziecko oprogramuje, ale sensu szukam w tym magicznym "inteligentnym".

Żeby nie być zlinczowanym - sens użycia Raspi do sterowania jakąś roleta wydaje mi się być przerostem formy nad treścią.

niedzisiejszy jakiś jesteś ... właśnie o tę inteligentność chodzi (podstaw inne słowo: ekran reposywny, cloud-ekran ... zresztą na mgle wyświetlałem slajdy z diapola, majkroserwisowy ekran .... )

stare: co to jest egzamin? Spotkanie dwóch inteligentnych osób. A gdy jedna z nich nie jest dostatecznie inteligentna? To ta druga zabiera swój indeks i wychodzi. Może ten rzutnik ma się sam zwijać przy miałkiej treści prezentacji? Dawanie kciuka góra/dół przez żywych ludzi jest zbyt trudne. Inteligentny ekran jest potrzebny