Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie napięcie baterii.

19 Paź 2017 17:19 870 13
  • Poziom 6  
    Witam,
    zakupiłem moduł ładowania do baterii Li-ion. Podłączyłem ów moduł do baterii Li-ion 18650 3.7V 3800mAh. Po naładowaniu baterii sprawdziłęm napięcie i okazało się że bateria ma 8,3V. Jak to możliwe, i dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić? Proszę o pomoc.
  • Poziom 43  
    ksygzywygzy napisał:
    Jak to możliwe ...
    To jest CUD: dzieje się coś niemożliwego ...
    Naprawić? A może raczej opatentować? Polsce brakuje wynalazców!
    A na poważnie: sprawdź innym miernikiem!
    Końcowe napięcie ładowania ogniw Li-ion wynosi 4,2V. Ładowanie powyżej 4,5V grozi eksplozją i pożarem.
  • Poziom 39  
    ksygzywygzy napisał:
    Po naładowaniu baterii sprawdziłęm napięcie i okazało się że bateria ma 8,3V.
    Ile :?: . To chyba jak:
    Rzuuf napisał:
    To jest CUD

@ksygzywygzyn Nie eksplodowało, nie wznieciło pożaru i jeszcze pewnie ma takie napięcie pod obciążeniem :?: .
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Adamcyn napisał:
    Może coś z miernikiem
    Potwierdzam.
    W przypadku "rozładowanej" bateri w mierniku, ów multimetr ma prawo takie bzdurne wskazania wyświetlać. Zalecałbym wymianę bateri w multimetrze.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Witam - proszę napisać co to za moduł ( nazwa ,symbol ) ?
  • Specjalista elektronik
    Ponad 2-krotne zawyżanie napięcia występuje w tanich miernikach przy nastawieniu na pomiar napięcia zmiennego i podłączeniu do stałego - aczkolwiek tylko w jedną stronę, w drugą jest 0 - po prostu miernik ma tylko diodę prostującą. Jeśli to są 2 ogniwa połączone szeregowo, to napięcie 8.3V oznacza 4.15V na ogniwo i to jest w sam raz. Współczesne multimetry (nawet najtańsze) na ogół sygnalizują za niskie napięcie baterii - pokazują znak "pusta bateria".
  • Poziom 39  
    Witam.
    Ja:
    gumisie napisał:
    Zalecałbym wymianę bateri w multimetrze.

Ty kolego:
    _jta_ napisał:
    Współczesne multimetry (nawet najtańsze) na ogół sygnalizują za niskie napięcie baterii - pokazują znak "pusta bateria".
    A autor temat milczy. Tak więc jak tu można pomóc?.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Kurtka na wacia napisał:
    gumisie napisał:
    Jak autor został wyśmiany to więcej nic nie napisze.
    Może nie jest tak jak piszesz, kilka podpowiedzi otrzymał, np.:
    Rzuuf napisał:
    A na poważnie: sprawdź innym miernikiem!
    lub
    gumisie napisał:
    W przypadku "rozładowanej" bateri w mierniku, ów multimetr ma prawo takie bzdurne wskazania wyświetlać. Zalecałbym wymianę bateri w multimetrze.

Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    gumisie napisał:
    Witam.
    Ja:
    gumisie napisał:
    Zalecałbym wymianę bateri w multimetrze.

Ty kolego:
    _jta_ napisał:
    Współczesne multimetry (nawet najtańsze) na ogół sygnalizują za niskie napięcie baterii - pokazują znak "pusta bateria".

Nie nie milczę. Po prostu nie miałem czasu aby sprawdzić odpowiedzi wątku :) Więc tutaj nasuwa się tylko jedno: ,,Nie wiesz nie mów". A pozostałym użytkownikom dziękuję za wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    ksygzywygzy napisał:
    Nie nie milczę. Po prostu nie miałem czasu aby sprawdzić odpowiedzi wątku :) Więc tutaj nasuwa się tylko jedno: ,,Nie wiesz nie mów". A pozostałym użytkownikom dziękuję za wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
    Witam.
    Co złego z mojej strony to przepraszam. Z tego wynika że problem baterii rozwiązany.
    Pozdrawiam.

P.s.
    Doceniam ludzi ambitnych oraz tych którzy potrafią czytać ze zrozumieniem.
    Gdy nie mam czasu czytać odpowiedzi na temat który założyłem, nie zakładam go.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    gumisie napisał:

Gdy nie mam czasu czytać odpowiedzi na temat który założyłem, nie zakładam go.

Widocznie Autor, miał dziś też inne obowiązki niż tylko spędzenie dnia na elektrodzie. Bez obrazy oczywiście.