Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor - co kupić do 2500 złotych?

krisxxl 20 Paź 2017 08:21 339 2
  • #1 20 Paź 2017 08:21
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Potrzebuję pomocy w zakupie kompresora. Będzie on używany w przydomowym warsztacie w gospodarstwie rolnym do następujących rzeczy:

- czyszczenie sprężonym powietrzem maszyn i urządzeń
    - pompowanie kół, głównie ciągniki i maszyny ciężkie
    - czasami praca kluczem udarowym
    - czasami lakierowanie/malowanie pistoletem

Budżet jaki posiadam to 2500 złotych. W tej cenie widzę tylko chińskie produkty i zdaję sobie sprawę, że ciężko coś będzie znaleźć. Czy patrzeć w kierunku Metabo, Airpress, Capral czy może jest coś innego?

Pozdrawiam

Krystian

• #2 20 Paź 2017 23:26
    doznanie
    Poziom 10  

Cześć.

Sam ostatnio kupiłem kompresor Metabo i nie jestem zawiedziony. Działa tak samo dobrze jak ukośnica, którą kupiłem 2 lata temu i nic się nie stało i dalej działa bez zarzutu (o ile dbasz o sprzęt oraz o odpowiednie tarcze i ich żywotność - polecam firmę Globus Wapienica - porządne tarcze i jeszcze doradzą przy zakupie). Do tego 4 tygodnie po zakupie jest możliwość przedłużenia gwarancji do 3 lat poprzez rejestrację na stronie www - trwa to 5 minut.
    W Twoim przedziale cenowym to model Metabo Mega 350-100 W 601538000 lub jak masz 400V Metabo Mega 350-150 D 601587000 (nie jestem przedstawicielem, po prostu jest to porządny sprzęt godny polecenia).

P.S.
    Pamiętaj, że jak czyścisz maszyny z opiłek metalu kompresorem to możesz uszkodzić elementy poprzez rozpędzone resztki - np. czyszcząc wiertarkę stołową sprężonym powietrzem z wióra stalowego może on uderzać o konstrukcję i rysować obudowę, bądź co gorsze elementy czynne. Najlepiej wiór ściągnąć zbierakiem i zebrać, a następnie resztki wciągnąć odkurzaczem przemysłowym.

Pozdrawiam,
    W

Edit.
    Do malowania i narzędzi pneumatycznych lepiej mieć większą pojemność zbiornika ew. duża wydajność aby kompresor nadążył. I tak w Twoim przypadku wydaje mi się, że nie jest konieczny zakup kompresora za 2.5k. Wystarczyłby wydatek rzędu 2k i masz Metabo Mega 350-50 W 601589000. 50l, duża wydajność ,230V.

• #3 23 Paź 2017 08:41
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Dziękuję za informację. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły i sugestie?

Pozdrawiam

Krystian

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME