Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] EPSON Stylus PRO 7700 - Uszkodzona głowica

20 Paź 2017 10:12 858 3
  • Poziom 21  
    Ploter EPSON Stylus PRO 7700 mało używany zaczął wyginać pionowe kreski dla głowicy MK na długości 6-7 mm. Wygięcie raz z prawej raz z lewej w zależności od kierunku przesuwu głowicy. Na zewnątrz głowica czysta. Prawdopodobnie wlot dysz jest częściowo zasłonięty zaschniętym tuszem. Przemywanie płynem Cleanser INK Strong nie pomogło, może jest lepszy płyn ten czerwony?
    Czy jest jeszcze jakieś rozwiązanie problemu bez wymiany głowicy.

• Poziom 34  
    Moim zdaniem tylko wymiana głowicy. Zauważ, że wszystkie dysze drukują. Uważam, że jest uszkodzenie mechaniczne np: zacięty papier. Pamiętaj, że nową głowice należy zaprogramować, bo moze źle drukować lub nie drukować wcale. Głowica to DX6 F191040 -cholernie droga, około 5k
  • Poziom 21  
    Wiem że jest funkcja serwisowa "wymiana głowicy", oraz "wyrównanie" drukowania.
    Myślę że z zewnątrz to nie jest uszkodzone, tylko w środku, jakiś glut z tuszu zmniejsza wloty dysz i przez to jest mniejsze ciśnienie. Płukałem około 10 razy modą i przemywałem strzykawką, zaciągając płyn przez dysze i po takich operacjach wydruki są zawsze inne. Czy te płyny czerwone są lepsze od bezbarwnych ? Czy pozostawienie dysz zanurzonych w płynie na dłużej może coś pomóc. Czy jest możliwe tymczasowe wyłączenie dysz MK. Czy w SM jest możliwe płukanie tylko MK, bo wydaje mi się że przy okazji czyści wszystkie, strasznie dużo zapełnia pojemnik konserwacyjny. Czy taką głowicę można rozebrać aby dostać się do wejścia tuszu do dysz.
    Może ktoś czyści Cleanerem ultradźwiękowym?