Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solo7c pod samsung eu40h6400

Feeltherush 20 Paź 2017 14:35 267 6
  • #1 20 Paź 2017 14:35
    Feeltherush
    Poziom 2  

Witam. Zamówiłem te głośniki i prosił bym o podpowiedź jak to podłączyć żeby grało rozsądnie? Nie znam się zupełnie na tym. Pozdrawiam serdecznie

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Link do specyfikacji telewizora http://www.samsung.com/uk/support/model/UE40H6400AKXXU

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Paź 2017 17:46
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie ma tu wielkiej filozofii.
    Kolega zaopatrzy się w kabel minijack stereo -> 2xCINCH.
    Minijack do gniazda słuchawkowego w telewizorze, a CINCH do Audio IN w głośnikach.
    W TV ustawić dżwięk na 40-50% max., a resztę regulacji dokonywać pilotem głośników.

Gdyby jakość dźwięku nie pasowała, to można rozważyć użycie konwertera DAC.

0
  • #3 20 Paź 2017 19:03
    Feeltherush
    Poziom 2  

Dzieki za odpowiedz. A ten konwerter to koniecznie musi byc fiio d3 czy cos tanszego sie sprawdzi tak samo? Bo dalem 450 i musial bym dolozyc 150 z kablem optycznym. Bede wdzięczny za jakis link do allegro albo info chociaz :) pozdrawiam

0
  • #4 20 Paź 2017 19:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Feeltherush napisał:
    A ten konwerter to koniecznie musi byc fiio d3

Nie musi. Sugerujemy ten model, bo jest to sprawdzone urządzenie - jakościowo i funkcjonalnie.
    Na tańszych wyrobach to jest różnie.
    Może koledze uda się trafić porządny egzemplarz.
    Trzeba samemu wybrać.

A na koniec chciałbym przytoczyć przysłowie polskie - "Jak się powiedziało A, to trzeba ...."
    Kolega wie co mam na myśli :)

Jeśli kolega zdecyduje się na wersję z DAC, to proszę pamiętać o zmianie ustawień w telewizorze.

0
  • #5 20 Paź 2017 22:32
    Feeltherush
    Poziom 2  

Jakich ustawien? Chodzi o jakis wewnętrzny equalizer? Napewno dokupie ten sprzet bo jak sam mowisz... A czy przez to urzadzenie bedzie to brzmialo podobnie do jakosci jaka bym osiagnal przez laptopa ze srednia karta dzwiekową?

0
  • Pomocny post
    #6 21 Paź 2017 05:02
    Polon_us
    Poziom 40  

Feeltherush napisał:
    Jakich ustawien? Chodzi o jakis wewnętrzny equalizer?

Cyfrowe wyjście audio w telewizorze trzeba (1) uaktywnić i następnie ustawić odpowiedni(2) sygnał na wyjściu.

1 - te wyjście zwykle włącza się w menu -> "Dźwięk" -> "Głośniki" -> wybrać Wzmacniacz.

2 - na wyjściu cyfrowym audio (S/PDIF) należy ustawić sygnał "PCM", co oznacza, że telewizor będzie dostarczał tylko sygnał stereo.
    Ta opcja zwykle umieszczana jest w ustawieniach HDMI ARC. Ale również ma wpływ na wyjście optyczne.

Jak kolega przejrzy instrukcję telewizora, to zapewne bez trudu znajdzie te ustawienia.
    Feeltherush napisał:
    A czy przez to urzadzenie bedzie to brzmialo podobnie do jakosci jaka bym osiagnal przez laptopa ze srednia karta dzwiekową?

Tego nie mogę ocenić. Przecież to jest względne.
    Mogę tylko powiedzieć, że zastosowanie DAC jest najlepszą jakościowo (dźwięk) opcją przy tym zestawie.

0
  • Pomocny post
    #7 21 Paź 2017 11:45
    AxelNext
    Poziom 38  

Feeltherush napisał:
    A ten konwerter to koniecznie musi byc fiio d3 czy cos tanszego sie sprawdzi tak samo?

Od kilku lat mam coś takiego tzw. "no name" za około 35 zł. i sprawdza się bez zarzutu.
    Wpisz kolego w Allegro -> KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL 2x CINCH RCA
    Ceny zaczynają się od niespełna 30 zł.

Fiio D3 ma możliwość zasilania z portu USB np. telewizora zamiast z ładowarki sieciowej i tu jest największa różnica.

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Teraz zauważyłem że te tanie [ Allegro (6425416451) za 17,70 zł.] też mają możliwość zasilania z gniazda USB prądem 5V z dołączonego kabelka.
    Więc po co przepłacać :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo