Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System alarmowy w domku. Integra wrl 128 czy coś innego.

20 Paź 2017 14:47 1227 14
  • Poziom 10  
    Witam,
    Do domu 120m2 chciałbym założyć alarm, ale co sklep to inna opinia.

Generalnie integra na pewno ma wszystko czego potrzebuje ale czy to nie strzelanie z armaty do komara ??

Wejścia:
    1.Pir salon
    2.Pir jadalnia
    3.Pir wiatrołap
    4.Pir pok 1
    5.Pir garaz
    6.Pir kotłownia
    7.Pir pok gora abax (w przyszłości)
    8.Pir pok gora abax (w przyszłości)
    9.Pir pok gora abax (w przyszłości)
    10.Cz.zalania łazienka x2
    11.Kontrakton drzwi wejsciowe
    12.Kontrakton okno salon
    13.Cz.dymu kuchnia
    14.Cz. dymu zewnętrzny - sąsiad pali niewiadomo czym a mnie to do srodka zaciąga reku
    15. Czytnik kart dostępu do elektrozaczepu

16.17.18,19- czujki zewnętrzne abax (w przyszłości) (z tego chyba zrezygnuje na koszt monitoringu)

Wyjścia:
    1.Brama garaz
    2.Rekuperator
    3.Kocioł gazowy
    4.Elektrozawór
    5. Domofon ??
    6. Brama ogrodzenie
    7.Furtka ogrodzenie

Chodzi zarówno o cene (tutaj nie ma raczej różnic szczególnie z abaxem :/), jak i o łatwość konfiguracji
    Elektryke robiłem sam, na codzień pracuje w IT więc liczę że sobie poradzę ale to mój pierwszy system alarmowy (nie licząc samochodowych 20 lat temu)
    Co doradzacie ? jaki system, jakie czujki ? jaki abax ma zasięg w praktyce - chodzi mi o 2 betonowe przeszkody.
    Mam kilka sonoffow ktorymi ogarniam "dom inteligentny" i miłoby było to zintegrować.
    Czy jako zewnętrzne "czujki" mogą służyc kamery ? wtedy chętnie bym połączył monitoring z funkcją pre-alarmu - moge iść w dahua, moge isc w sonoffy z ewelink a mogę w nas survivelance station od qnapa.
    Wszystko kwestią otwartą żeby tylko miało ręce i nogi.
    Dziękuję

System alarmowy w domku. Integra wrl 128 czy coś innego.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Czy coś opisałem źle albo powinienem dodać coś więcej?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    luk23 napisał:
    Czy jako zewnętrzne "czujki" mogą służyc kamery ? wtedy chętnie bym połączył monitoring z funkcją pre-alarmu - moge iść w dahua, moge isc w sonoffy z ewelink a mogę w nas survivelance station od qnapa.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3605028.html

Co do reszty to alarm jak alarm. Kilka pirów i kontaktronów na krzyż.
    Planując rozmieszczenie zewnętrznych, jaki model czujek kolega przewidywał?
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    Nie ma sensu brać WRL-ki. Weź 64 Plus z INT-GSM jako podstawę i do tego ewentualnie ETHM-1 Plus. Abaxa II zawsze możesz w przyszłości dołożyć.
    luk23 napisał:
    jaki abax ma zasięg w praktyce - chodzi mi o 2 betonowe przeszkody.

Trochę założyłem Abaxa jedynki, zarówno z Integrą, jak i z Versą, moduły "duży" i "mały" i byłem raczej zawsze bardzo pozytywnie zaskoczony. Abaxa II jeszcze nie montowałem. Integra 128 WRL (zamontowałem ich trochę) jest już z wszech miar bardzo prymitywną centralą i raczej nie kupiłbym jej do rozbudowanego systemu.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    van claude jean damme napisał:
    Abaxa II jeszcze nie montowałem.

Przede wszystkim dużo lepszy zasięg niż Abax I.

jest już z wszech miar bardzo prymitywną centralą i raczej nie kupiłbym jej do rozbudowanego systemu

Tak bym nie powiedział, zależy co kto potrzebuje, jeśli chodzi o powiadamianie SMS to pozwala chyba na najwięcej spośród central/modułów na rynku. Szkoda że Satel nie wypuścił modułu GSM z możliwościami telefonu GSM w Integra 128WRL. Jeśli chodzi o resztę to faktycznie słabo w porównaniu z Integrami od 64, słaby zasilacz, mało wyjść wysoko i niskoprądowych, tylko Abax1, jedna magistrala ekspanderów.
  • Poziom 18  
    kood napisał:
    jeśli chodzi o powiadamianie SMS to pozwala chyba na najwięcej spośród central/modułów na rynku.

To też jest kwestia względna, bo faktycznie w 128WRL definiujesz i przydzielasz do powiadamiania wszystko co chcesz, można to zrobić bardzo szczegółowo, ale czasami dobre zrobienie tego trochę trwa i trzeba to robić dość uważnie, a nie każdy ma takie wymagania powiadamiania. Znowu w INT-GSM podstawowe programowanie to bajka z powodu ssania informacji z listy zdarzeń, dosłownie 5 minut roboty.
    WRL-kę eliminuje również w wielu przypadkach jej kompaktowość. Schowanie jej na przykład w zbrojonej piwnicy ze względu na zintegrowane moduły może stanowić spory problem zarówno dla GSM jak i radia.
    ale czasami dobre zrobienie tego trochę trwa i trzeba to robić dość uważnie, a nie każdy ma takie wymagania powiadamiania. Znowu w INT-GSM programowanie to bajka z powodu ssania informacji z listy zdarzeń, dosłownie 5 minut roboty.

No tak to jest przeważnie ze wszystkim, albo coś jest proste do zrobienia albo jest trudniejsze ale za to daje dużo większe możliwości, przykład klient chce powiadomienie SMS na jeden nr telefonu gdy np zaświeci się światło sterowane z wyjścia Integry. W 128WRL to wpisanie komunikatu i zaznaczenie jednego X, a w INT-GSM praktycznie nie do zrobienia.
  • Poziom 18  
    kood napisał:
    Szkoda że Satel nie wypuścił modułu GSM z możliwościami telefonu GSM w Integra 128WRL.

Czy tak rozbudowanego powiadamiania nie da się zrobić na GSM-X szczególnie centralami Integra Plus?
    Czy tak rozbudowanego powiadamiania nie da się zrobić na GSM-X szczególnie centralami Integra Plus?

Częściowo tak, ale też ma swoje ograniczenia.
  • Poziom 10  
    suworow napisał:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3605028.html

Co do reszty to alarm jak alarm. Kilka pirów i kontaktronów na krzyż.
    Planując rozmieszczenie zewnętrznych, jaki model czujek kolega przewidywał?

Ok czyli kamery kamerami a czujki czujkami, w takim razie pojdę w kamery chyba mają funkcje bardziej odstraszajacą

A jakie koledzy polecacie czujki ?
    Czy piry wszędzie są ok ?
    Myślalem o satelowskich slim pir luna + slim pir mw luna przy kominku w wiatrołapie i w garażu
    ale może jest cos tańszego i równie dobrego ?

Dodano po 2 [minuty]:

Nie ma sensu brać WRL-ki. Weź 64 Plus z INT-GSM jako podstawę i do tego ewentualnie ETHM-1 Plus. Abaxa II zawsze możesz w przyszłości dołożyć.
    luk23 napisał:
    jaki abax ma zasięg w praktyce - chodzi mi o 2 betonowe przeszkody.

Trochę założyłem Abaxa jedynki, zarówno z Integrą, jak i z Versą, moduły "duży" i "mały" i byłem raczej zawsze bardzo pozytywnie zaskoczony. Abaxa II jeszcze nie montowałem. Integra 128 WRL (zamontowałem ich trochę) jest już z wszech miar bardzo prymitywną centralą i raczej nie kupiłbym jej do rozbudowanego systemu.

hmm,
    Ok wygląda na to że faktycznie 64 plus będzie ok,
    Jednak zastanawiam się nad INT-GSM
    Aplikacja i kontrola z niej mi powinna wystarczyć, do domu mam światłowód więc połączenie generalnie niezawodne i wolałbym póki co zacząć od ETHM-1 plus

• Poziom 43  
    luk23 napisał:
    Ok czyli kamery kamerami a czujki czujkami, w takim razie pojdę w kamery chyba mają funkcje bardziej odstraszajacą

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3559868.html
  • Poziom 10  
    sosarek napisał:
    luk23 napisał:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3559868.html

Tak, dziękuję czytałem
    CHyba się nieprecyzyjnie wyraziłem - zamiast wykorzystywać kamery jako czujki alarmu zrobie jakis tani monitoring, a póki co sobie odpuszczę czujki zewnętrzne. W sumie mieszkam w spokojnej okolicy a dom nie należy do jakichś "wypasionych"
    luk23 napisał:
    Jednak zastanawiam się nad INT-GSM
    Aplikacja i kontrola z niej mi powinna wystarczyć, do domu mam światłowód więc połączenie generalnie niezawodne i wolałbym póki co zacząć od ETHM-1 plus

I będzie kolega ciągał ten światłowód za sobą po świecie? ;)
    Przewiduje kolega monitoring sygnałów alarmowych przez agencję ochrony?

Odnośnie innych systemów to zapraszam do zapoznania się z:
    suworow napisał:
    Podane w prosty i łatwo przyswajalny sposób podstawowe informacje na temat central firmy satel.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16496491#16496491

Ropam czy satel który wybrać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3515846.html

Satel czy jablotron 100. Który wybrać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17099181#17099181

Opinie na temat systemów prima firmy Genevo:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3538749.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17190254#17190254
    Prezentacja centrali Prima Genevo:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3551990.html]
  • Poziom 10  
    Nie przewiduje monitoringu sygnału przez agencje ochrony.
    Jakie polecicie czujki? Bo szukam gdzieś porównania satelowskich i nic nie widzę jedyne co to że aqua nie jest polecana a tak to nie bardzo wiem co wybrać? Ile dualnych? 2 w salonie czy jedna patrząca na kominek? W wiatrolapie i garażu tez dualna? W kotłowni pir?
    Kotłownia gaz z zamkniętą komorą.
    luk23 napisał:
    Nie przewiduje monitoringu sygnału przez agencje ochrony

To pomyśli kolega o innej alternatywnej formie powiadamiania o alarmach niż wyskakujące okienka w aplikacji, które to są uzależnione od:
    dostawcy internetu w domu.
    działania routera ( zwiesi się, straci zasilanie i po monitoringu)
    zabezpieczenia przed wypięciem sieci
    działania transmisji danych w telefonie, poczynając od tego, ze nie wszędzie jest zasięg, nie zawsze nawet zdajemy sobie z tego sprawę , ze jesteśmy poza zasięgiem.
    aplikacji, która może się po prostu zawiesić, wyłączyć.
    serwera satel, który już nie raz pokazał, że może po prostu nie zadziałać.