Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ zasilania lampy metahalogenkowej - dławik

elektronikq 20 Paź 2017 17:58 489 6
  • #1 20 Paź 2017 17:58
    elektronikq
    Poziom 24  

Czy dławik do lampy metahalogenkowej może mieć mniejszą moc niż lampa? Czy nie skróci to żywotności dławika? Na pewno nie można dawac większej mocy dławika do lampy o mniejszej mocy.

• Pomocny post
    #2 20 Paź 2017 18:17
    nikusert
    Poziom 36  

Witam .
    Dławiki do danej lampy powinny posiadać identyczną moc.Większa moc dławika skraca żywotność danej lampy,mniejsza najprawdopodobniej zapali lampę ,lecz może dawać mniej światła.Przyznam ze nie robiłem doświadczeń z mniejszą mocą dławika,być może się mylę.

• Pomocny post
    #3 21 Paź 2017 20:09
    750kV
    Poziom 19  

Moc statecznika musi być taka sama, jak lampy. Większość lamp metalohalogenkowych pracuje poprawnie na osprzęcie do lamp sodowych. Nie stosuj do tych lamp stateczników dedykowanych lampom rtęciowym, bo przy tej samej mocy lampy, pracują one przy mniejszym prądzie. Nie mogą też pracować z wysokonapięciowymi układami zapłonowymi, bo mają mniejszą wytrzymałość izolacji.

• #4 21 Paź 2017 23:17
    elektronikq
    Poziom 24  

Takie pytanie bo w oryginalnej lampie od l. metahalogenkowej jest napisane 250W zapłonnik jest na 250W a statecznik jest na 150 W, żarówka na 250 W Lampa świeciła ok. 4 lat tylko wieczorami żarówka firmówka Osram.

• #5 22 Paź 2017 13:55
    elektronikq
    Poziom 24  

Tak też myślałem. Ale dławik po prostu się zrobił brązowy a plastik stopił. Zapłonnik musi być o mocy takiej jak lampa? Na zajęciach pamiętam, że zawsze statecznik ma być takiej mocy jak lampa a tu taki niuans.

• #6 28 Paź 2017 09:04
    750kV
    Poziom 19  

elektronikq napisał:
    ...Zapłonnik musi być o mocy takiej jak lampa?...

Nie spotkałem dotychczas zapłonników do lamp o konkretnej mocy, natomiast lampa powinna mieć moc mieszczącą się w zakresie podanym na zapłonniku.

• #7 31 Paź 2017 19:04
    elektronikq
    Poziom 24  

Dziękuje za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME