Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Romet Ogar - Romet Ogar 205 podłaczenie instalacji + sygnał

woda_cisowianka007 20 Oct 2017 19:41 11124 12
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Witam.

Mam pytanie pewnie już po raz XX tutaj ale mimo wszystko liczę na pomoc.
    Mam Ogara 205 wraz z sygnałem dzwiękowym który chyba tam był oryginalne.
    Wcześniej miałem stara instalacje ale bardzo po parciała i wylatywały piny z gniazd, wiec postanowiłem założyc nowa. Podłaczyłem według starej, lecz niestety nie mogę dojść z tym ładu.
    Na pewno nic sie nie popsuło bo nic wiecej nie ruszalem, poza tym ze jak nie podlacze to cos dziala a cos nie i tak w kolo.

Aktualnie mam tak że dziala mi gaszeni. A ze swiatlami jest roznie i sygnalem dzwiekowy, albo dlugie mam i sygnal , albo dluguiego nie mam albo w ogole a sygnal dziala. Zastanawia mnie czemu po przalaczaniu stacyjki z zalponu na swiatla to wtedy slysze brzek sygnalu albo raz jak podlaczylem to caly czas sygnal mi trabil... nie umiem tego ogarnac.

Jesli ktos moze to prosze nei ch opisze slownie ktory kabel gdzie ma isc , bo na rysunku nie ma schematu do sygnalu dzwiekowego.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Ale przeciez ten schemat nie jest do Ogara 205 tylko do rometa Kadeta z Chromowa ramka ja mam inna. Tam sie wpina 6 pinow w lampe od tylu. Najlepiej jak by ktos slownie mi opisal ktory kabel z ktorym polaczyc bo schemat mam ale nie ma w niej sygnalu.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Częściowo mi się zgadza, PIN1. od dolu zielony ok , PIN 2 czerwony zgadza sie, 3 musze srpawdzic, PIN4 mam pojedynczy kabel zółty idacy do tylnej lampy nie tak jak tutaj 2 kable ktore ida na tył(bo 2 mam przypiety do sróbki na blotniku czyli idacy do masy.Pin 4 tez tak mam, i PIN5 jest ok.

Teraz pytanie jeszcze czy przewody podpiete w przeczaniku na kierownicy musze byc w kolejnosci podpiete czy nie ma to znaczenia? Mniej wiecej podpialem tak ze ten od sygnalu do synalu zeby szedl ale reszta chyba wedlug schematu ale nie wiem czy to ma znaczenie czy nie,.
    piotrek22101
    Level 39  
    Raczej ma znaczenie,każdy odpowiada za co innego. Zamienisz je,to coś będzie źle działać.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Ale raczej czy na pewno? Przewod od sygnalu podlaczylem do bolca od sygnalu, natomisat reszta 3 kabli wedlug schematu na rysunku co byl w raz z wiązką przewodów. Jutro będę jescze się z tym bawił. A jesli mozna to proszę o przesłanie dokładniejszetgo zdjecia lub schamatu kabli które ida w lampie do przelacznika. Bo na tamtym slabo widac po mojemu.
    Do tego musze powiedziec ze w lampie mam 1 label nie podlaczony,jest to kabel od PINu 1 Patrzac na schemat od dolu. Nie widze zeby on gdzies szedl, czy sie urwal jest luzem po prostu i to chyba tak bylo ,choc tez nei jestem pewien. Ktos wie od czego on jest i gdzie powinien prowadzic?
    piotrek22101
    Level 39  
    Przewód z pinu 1 idzie do żarówki ,razem z przewodem z pinu 5.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Zrobiłem wedlug schematu. Niestety nie działa to tak jak powinno. W pozycji bez swiatel sa swiatla, w pozycji gdzie powinny byc swiatla to swiatla sie wylaczaja a sygnal trabi non stop. Tylko gaszenie jest tak jak powinno.
    piotrek22101
    Level 39  
    Masz miernik,posprawdzaj sygnały na przełącznikach.
    Grodek 92
    Level 1  
    Mam tak podpięte jak na schemacie i dalej gdy przełączę na długie to przód świeci a tył nie. Czy jest taka możliwość, że w przełączniku nie przewodzi po przełączeniu na długie?
    seba_majsyer223
    Level 1  
    Słuchajcie sam ostatnio poprawiałem instalacje też miałem problemy. Dam wam kilka rad.
    Ja osobiscie mam lampę nowego typu

Podłączenie jest dobre z schematu wyżej

-Ja miałem tak że w jednej pozycji przełącznika(długie krótkie) raz lampa z tyłu świeciła a raz z przodu. Odpowiedzią na to rozwiązanie jest 3pin(czarny kabelek z rozdzieleniem na dwa) który nie miał połączenia z lampą

-Sygnał albo światła założyłem żarówki 12v(z przodu i z tyłu) problem już się nie pojawia tzn. mogę używać sygnału przy zapalonych światłach

- silnik gasł na włączonych światłach, okazało się że na świecy jest za duża przerwa.

Moderated By robokop:

Panu to już chyba podziękowaliśmy za udział w forum? https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik3605132.html Żegnam, po raz drugi.