Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder CP HD5500s - brak wyjścia na przedłużacz podczerwieni - co zrobic ?

Neodo 20 Paź 2017 19:57 474 5
  • #1 20 Paź 2017 19:57
    Neodo
    Poziom 7  

Witam, problem dotyczy dekodera HD5500s.

Problem: Wcześniej miałem dekoder HD3000 mini, z wyjściem jack 3,5mm na przedłużacz IR schowany za telewizorem (wiszący na ścianie) i nie było ani kabli ani nic na widoku. Pojawił się problem z pilotem, oraz skończyła się umowa i wymieniłem dekoder na nowy HD5500s... nie przewidziałem tego że w nowym dekoderze nie będzie wyjścia na przedłużkę IR, a nie pomyślałem, żeby sprawdzić to w salonie CP.

Pytanie: Co mogę zrobić aby ukryć nowy dekoder za telewizorem i była możliwość przełączania programów? Są jakieś nowoczesne technologie o których nie wiem ? dziwi mnie, że w czasie gdy wszyscy chowają kable w ścianach i wieszają telewizory na ścianie oni zlikwidowali gniazdo IR... sprawdzałem na ich stronie i wychodzi na to, że te nowe MINI też nie mają wyjścia IR..

Błagam o pomoc i o nie usuwanie tematu jeśli popełniłem gdzieś jakiś błąd przy tworzeniu, kobieta już mnie wyzywa, że kable wiszą i do jutra ma być to zrobione... :(

0 5
  • #2 20 Paź 2017 20:07
    dioda1000
    Poziom 27  

Witam
    Rozwiązaniem może być Link

0
  • #3 20 Paź 2017 20:16
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Nie podajesz jaki masz typ TV, bo jeżeli jest to odbiornik z tunerem satelitarnym, a do tego znajduje się na liście kompatybilnych z Cyfrowym Polsatem, to jest z tego wyjście. Zamiast dekodera, pobierasz z Cyfrowego Polsatu moduł dostępu warunkowego ( podobne do tego, co poniżej )
    Dekoder CP HD5500s - brak wyjścia na przedłużacz podczerwieni - co zrobic ?
    wraz z kartą, montujesz do TV i masz po kłopocie. Powodzenia.

0
  • #4 20 Paź 2017 20:22
    Neodo
    Poziom 7  

@dioda1000 takie układy odpadają, nie będę w stanie czegoś takiego sam zrobić.
    Gdybym wiedział "co" w tym dekoderze odpowiada za odbiór sygnału to bym go rozkręcił i przedłużył na kabelku odbiornik, ale technologia trochę poszła do przodu i po rozkręceniu dekodera nawet nie widać czegoś co by przypominało odbiornik haha :D

Dodano po 4 [minuty]:

@leszekpo59 nie posiadam takiego wejścia w telewizorze

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo