Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Einhell sga175 turbo, przeróbka na euro złącze

kisiol 20 Paź 2017 20:11 723 4
  • #1 20 Paź 2017 20:11
    kisiol
    Poziom 18  

Witam. Posiadam migomat Einhell 175 turbo, wszystko ładnie działa, tylko uszkodzony został uchwyt spawalniczy. Obdzwoniłem chyba wszystkie hurtownie i sklepy, każdy powiedział że jest to nie dostępne. Jest to uchwyt o nazwie SGA 175 bardzo nie typowe. Wszyscy z którymi rozmawiałem proponowali mi, aby przerobić uchwyt na złącze euro. Może ktoś się orientuję czy to jest w ogóle możliwe, żeby to przerobić. Jakie zmiany trzeba wprowadzić.

0 4
  • #3 20 Paź 2017 22:16
    kisiol
    Poziom 18  

Tak to ten, ale aktualnie nie posiadają to na stanie i osiągnięcie będzie trudne. Propozycja jaką od nich otrzymałem to przeróbka na euro. Dzwoniłem też do firmy spaw, sabtech firma która jest przedstawicielem producenta tego palnika, też powiedzieli że będzie problem żeby to znaleźć, i wiele innych hurtowni. Jedna firma z Gliwic zaproponowała że może coś znajdzie, ale cena będzie oscylować w granicach 700 zł, choć też nie obiecują że znajdą.

0
  • #4 27 Paź 2017 13:01
    Nix
    Poziom 21  

Można bez problemu przerobić na EURO-złącze, można też zastosować podobny uchwyt typ
    MB14 od Bestera, taki :
    http://www.technika.krakow.pl/index.php?p294,...iczy-tbi-140-typ-bester-mb14-dl-3m-oryginalny

On ma mocowanie na gwint ( M12x1) co prawda, ale można tę część gwintowaną najnormalniej w świecie zamocować do podajnika SGA-175 ( część gwintowaną można też ciut skrócić tak, żeby pasowała jej długość). Tak wygląda ów gwint:
    Einhell sga175 turbo, przeróbka na euro złącze

A od strony palnika/rączki uchwyty są identyczne - oczywiście gaz podłączamy ( w migu jest elektrozawór) i sterowanie. Ponieważ uchwyt Bestera ma 2 przewody do sterowania, a Einhell jeden, to podłączamy tak:
    -jeden przewód uchwytu Bester do PLUSA ( do mostka diodowego - zacisk "PLUS")
    -drugi - tak jak w oryginale

Uchwyty Bestera MB14 są długości 3m oraz 4m, do tego Einhela lepiej zastosować 3m.

pzdr Nix

0
  • #5 27 Paź 2017 15:34
    kisiol
    Poziom 18  

Witam. Wielkie dzięki za podpowiedź. Zakupiłem już palnik na euro i złącze też. Naj lepsze jest to że znalazłem ori. Palnik na drugi dzień , po zakupie euro. Oryginalny palnik trochę kosztuje 370zl z przesyłką , ale cóż oryginał to oryginał też zakupiłem.

0