Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 1998 - laguna 1 98r 1.8 nie odpala, tylko na pych

janek9707 20 Oct 2017 22:54 1170 3
    janek9707
    Level 7  
    Witam. Dzisiaj mi padło auto. chcąc wyjechać od kolegi odpalił i za 2 sekundy zgasł. Próbując odpalić ponownie było słychać tylko tyknięcie rozrusznika i od razu przy przekręceniu kluczyka w pozycję start wyzerował się zegarek i licznik wszedł takjakby w tryb adaptacji, czyli wskazówka obrotomierza i prd poszły na pole 7tys obr i 120 km/h. Próbowałe podmienić aku i było to samo. Od razu dodam że rozrusznik był regenerowny 5 tyś km temu. Odpaliłem go później na pych i chodził, tylko że świeciła się kontrolka akumulatora razem z kontrolką STOP i był taki dźwięk brzęczenia?pykania? z okolic deski rozdzielczej (może alarm?, nie wiem). Co to może być. Dodam że dwa dni temu auto stało u mechanika z trzy tygodznie (wymiana sprzęgła i skrzyni). Proszę o pomoc. Pozdrawiam Janek
    piotrek22101
    Level 39  
    Do posprawdzania przewody: masy na silnik,plus do rozrusznika,alternatora,oraz inne w okolicach.
    ADAMO66
    Level 11  
    Witam. Sprawdziłbym napięcie akumulatora na postoju, napięcie ładowania, oraz połączenia klemy, następnie jak kolega wyżej opisał połączenia i napięcie podczas rozruchu.

Pozdrawiam.
    janek9707
    Level 7  
    Sorry że tak późno. Zaholowałem auto do mechanika i okazało się że coś w rozruszniku nawaliło, a był regenerowany 3 miesiące wcześniej.