Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1998 - laguna 1 98r 1.8 nie odpala, tylko na pych

janek9707 20 Paź 2017 22:54 138 3
  • #1 20 Paź 2017 22:54
    janek9707
    Poziom 3  

Witam. Dzisiaj mi padło auto. chcąc wyjechać od kolegi odpalił i za 2 sekundy zgasł. Próbując odpalić ponownie było słychać tylko tyknięcie rozrusznika i od razu przy przekręceniu kluczyka w pozycję start wyzerował się zegarek i licznik wszedł takjakby w tryb adaptacji, czyli wskazówka obrotomierza i prd poszły na pole 7tys obr i 120 km/h. Próbowałe podmienić aku i było to samo. Od razu dodam że rozrusznik był regenerowny 5 tyś km temu. Odpaliłem go później na pych i chodził, tylko że świeciła się kontrolka akumulatora razem z kontrolką STOP i był taki dźwięk brzęczenia?pykania? z okolic deski rozdzielczej (może alarm?, nie wiem). Co to może być. Dodam że dwa dni temu auto stało u mechanika z trzy tygodznie (wymiana sprzęgła i skrzyni). Proszę o pomoc. Pozdrawiam Janek

• #2 20 Paź 2017 23:10
    piotrek22101
    Poziom 39  

Do posprawdzania przewody: masy na silnik,plus do rozrusznika,alternatora,oraz inne w okolicach.

• #3 21 Paź 2017 12:17
    ADAMO66
    Poziom 10  

Witam. Sprawdziłbym napięcie akumulatora na postoju, napięcie ładowania, oraz połączenia klemy, następnie jak kolega wyżej opisał połączenia i napięcie podczas rozruchu.

Pozdrawiam.

• #4 15 Lis 2017 00:42
    janek9707
    Poziom 3  

Sorry że tak późno. Zaholowałem auto do mechanika i okazało się że coś w rozruszniku nawaliło, a był regenerowany 3 miesiące wcześniej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME