Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak napięcia w akumulatorze -

lordix 21 Paź 2017 00:16 816 6
  • #1 21 Paź 2017 00:16
    lordix
    Poziom 8  

Cześć,

Mam taki problem. Mój akumulator to Subaru Forester padł. Dokładniej, akumulator był na gwarancji (po 2 latach użytkowania ) serwis wymienił na nowy który padł po pół roku. Próbowałem odpalić od dwóch samochodów i nie ruszył. Zawiozłem go na diagnostykę do Norauto jako ze była to niedziela(serwis Subaru wtedy nie dziala) i powiedziano mi że napięcie w akumulatorze wynosi mniej niż 3V.. Nie mam wiedzy na temat elektryki ale z tego co czytałem to jeśli napięcie w akumulatorze spada poniżej 10V to akumulator jest w większości przypadków trupem.
    Jednak w Subaru twierdzą że to że akumulator nie ma napięcia to nie ma znaczenia i im się udało go naladować i niby działa. .. czy może to być prawda?

Dzięki za doinformowanie laika ;)

0 6
  • #2 21 Paź 2017 00:25
    JasnyKris
    Poziom 21  

Witam.

lordix napisał:
    napięcie w akumulatorze wynosi mniej niż 3V..

Istotnie, trup. :)

lordix napisał:
    Nie mam wiedzy na temat elektryki ale z tego co czytałem to jeśli napięcie w akumulatorze spada poniżej 10V to akumulator jest w większości przypadków trupem.

Jak wyzej.

lordix napisał:
    Jednak w Subaru twierdzą że to że akumulator nie ma napięcia to nie ma znaczenia i im się udało go naladować i niby działa. .. czy może to być prawda?

... bez komentarza. Tak jakby Ci powiedzieli, ze nalali wody do dziurawego wiadra.

No i tekst, ze akumulator nie ma znaczenia...? :|

0
  • #3 21 Paź 2017 00:27
    bearq
    Poziom 36  

Nie, poniżej 10V następuje nieodwracalne uszkodzenie akumulatora które postępuje z czasem.
    3V to już totalny złom

0
  • #4 21 Paź 2017 07:53
    lordix
    Poziom 8  

Czyli dobrze zrozumiałem, dziękuję za wyjaśnienie :)

0
  • #5 21 Paź 2017 14:32
    Wlodek22
    Poziom 27  

Bzdury koledzy wyżej piszą. Jak akumulator z takim napięciem nie stał roku, albo nie był wielokrotnie zamrożony, to jak najbardziej można go naładować. Pojemność i prąd rozruchowy może mieć mniejsze, bo częściowo jest zasiarczony, ale będzie normalnie działał.
    Najpierw bym proponował ustalić przyczynę tak głębokiego rozładowania i ew na przyszłość wyeliminować takie syt.

0
  • #6 21 Paź 2017 19:21
    abart64
    Poziom 28  

Wlodek22 napisał:
    Bzdury koledzy wyżej piszą. Jak akumulator z takim napięciem nie stał roku, albo nie był wielokrotnie zamrożony, to jak najbardziej można go naładować. Pojemność i prąd rozruchowy może mieć mniejsze, bo częściowo jest zasiarczony, ale będzie normalnie działał.
    Najpierw bym proponował ustalić przyczynę tak głębokiego rozładowania i ew na przyszłość wyeliminować takie syt.

W pełni popieram. Znam to z praktyki a nie z internetowych legend. Niejeden akumulator rozładowany do zera po naładowaniu słuzył jeszcze kilka lat. Chętnie przygarnę te wszystkie "złomy" z "nieodwracalnymi" zmianami :)
    Musi postać kilkanaście miesięcy żeby się porządnie zasiarczył.

0
  • #7 16 Lis 2017 12:23
    recki-quadra
    Poziom 17  

Pozwól że będę zgadywał.
    Stosunkowo nowy foryś z ISR na pokładzie? Stał zaparkowany kilka ni na jakimś podziemnym parkingu?
    Niestety SIP uraczył nas tym systemem a ma on trochę niedoróbek - objawiła Ci się jedna z nich.
    Takie aku da sie bez problemu naładować i będzie on działał. Dziwi mnie tylko że ISR pociągnął tyle że spadło aż do tego poziomu.

0