Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Curtis 2102 VT

07 Aug 2005 11:55 1673 4
 • Level 19  
  Witam.
  Model jak w tytule i ma problem z włączaniem. Odbiornik jak jest zimny włącza się i wyłącza pilotem bez problemów. Jednak po około 10 minutach pilotem i przyciskami na klawiaturze nie włączy się tylko włącznikiem głównym. W czasie wączenia włącznikiem wszystkie operacje pilotem wykonuje(głos, przełączanie kanałów, wyłączenie) jednak włączyć pilotem się go nie da. Po wyłączeniu włącznikiem głównym z sieci i ostygnięciu reaguje na włączenie pilotem i klawiaturą do czasu nagrzania się.
 • Level 40  
  Witam. Sprawdz klawiaturę lokalną w TV czy jakiś przycisk nie przywiera, sprawdz kwarc przy procesorze oraz obejrzyj płytę pod kątem zimnych lutów. Nie zaszkodzi także profilaktyczna wymiana elektrolitów w przetwornicy oraz kontrola głównego napięcia przetwornicy +B. Pozdrawiam.
 • Level 33  
  Sprawdz jak wygląda w chwili usterki zasilanie procka i pamięci,swoją drogą nie zaszkodzi podstawic czystą pamięc i zobaczyc jakie są tego efekty-pasuje 24CO2...........C016 itp.Pózniej nalezy tylko przeprowadzic drobne korekty w trybie serwisowym.Pozdrawiam.
 • Level 19  
  Witam.
  Uszkodzony był rezystor 813 2W łączący zasilanie 12V z masą. Po nagrzaniu zmniejszał rezystancję i napięcie spadało do 7.50V. Po wymianie jak ręką odjoł.
  Pozdrawiam.
 • Level 33  
  Wydaje mi się to mało prawdopodobne,pierwszy raz słyszę,aby po nagrzaniu rezystor zmniejszał swoja wartośc oporności,w drugą stronę to tak.Pewnie coś poruszałeś i zaskoczyło.Jesli tak wyjdzie to reklamacja raczej pewna.