Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SMV53M70EU - błąd E9

21 Paź 2017 13:56 3093 11
 • Poziom 9  
  Witam,
  Po lekturze elektrody i wyświetlaniu błędu E9 rozebrałem zmywarkę i wiem, że muszę zakupić pompę z grzałką. Grzałki nie mogę wyciągnąć z obudowy. Widać było przeciek na oringu i grzałka strzelona. Zmierzam do czegoś innego, w trakcie czyszczenia plastików przyszło mi do głowy odkręcić silniczek z przekładnią sterujący przepływami wody.

  Prosiłbym o pomoc w złożeniu, a właściwie w dokładnym ustawieniu trybiku i otworów - myślę, że to ma znaczenie. Proszę o pomoc i załączam zdjęcia. Jeszcze jedno - czy uszczelkę przy głównym plastiku mocowanym od dołu zmywaki można wymienić, czy np złożyć na silikonie.
  Pozdrawiam licząc na pomoc.
  Jak coś proszę o kontakt lensa1969(malpa)gmail.com - może ja też pomogę w czymś.
  Zawsze coś muszę przedobrzyć...
  Grzegorz
  Zmywarka Bosch SMV53M70EU - błąd E920171021_1..939.jpg Download (940.61 kB) Zmywarka Bosch SMV53M70EU - błąd E920171021_1..333.jpg Download (910.77 kB) Zmywarka Bosch SMV53M70EU - błąd E920171021_1..942.jpg Download (686.94 kB)
 • Poziom 25  
  Połączenie misy plastikowej z dnem zmywarki jak najbardziej na silikonie ( wystarczy wytrzymałość temp. do 180°C) można złożyć.
  PS.
  Trzy dni temu moją tez hu... strzelił przez wyciek z misy. Nowa pompa plus uszczelnienie wycieku silikonem i temat załatwiony. Jak nie zapomnę to wstawie foto z układem rozdzielacza wody. W trybie na 3 fotce jest wycięcie, które powinno pasować do wycięcia w obrotowej przysłonie z otworami, tyle teorii jutro sprawdzę.
 • Poziom 9  
  Edit: 22 Paź 2017 10:38
  Też tak myślałem i tak złożyłem. Jak coś to u mnie będzie do sprzedania sprawny silnik pompy, jakby ktoś miał uwalony proszę o info.
  Edit:
  No to pompa zamówiona, nic tylko składać, a swoją drogą szkoda, że nie da się samej grzałki wymienić.
 • Poziom 22  
  falo22 napisał:
  Trzy dni temu moją tez hu... strzelił przez wyciek z misy. Nowa pompa plus uszczelnienie wycieku silikonem i temat załatwiony.

  Obawiam się, że długo nie potrzyma. Najdłużej wytrzymał uszczelniacz dekarski, silikon coś koło trzech miesięcy :)
 • Poziom 15  
  Tam się nie daje silikonu, a oring i grzałkę samą można kupić i wymienić.
 • Poziom 9  
  Akurat w tym modelu nie da się wymienić grzałki, jest ona zespolona z metalowym czymś i zatopiona w plastikowej obudowie. Natomiast co do silikonu to myślę, że spełni swoje zadanie.

 • Poziom 16  
  lensa napisał:
  Akurat w tym modelu nie da się wymienić grzałki, jest ona zespolona z metalowym czymś i zatopiona w plastikowej obudowie. Natomiast co do silikonu to myślę, że spełni swoje zadanie.

  Uwierz na słowo, że da sie wymienić 😀
 • Poziom 9  
  No ok. Nie upieram się, ale grzałka ok 200 pln, a cała pompa 360 pln więc już działa, ale mam natomiast jeden zgrzyt. Jak widać na zdjęciu wcześniej czyściłem też jedną część i muszę ustawić trybika właściwie nie wiesz czasami jak ma być? Ja złożyłem tak, że pokryłem wycięcie widoczne na trybiku ze znacznikiem na drugim ale widzę, że nie ma właściwego ciśnienia na "wiatrakach".
 • Poziom 9  
  Poskładałem i działa ok.
  Jak by komuś potrzebna była taka pompa ze spaloną grzałką zapraszam . Silnik Działa.
 • Poziom 9  
  Witam ponownie po roku.
  Tym razem miałem problem E 04. Rozebrałem zmywarkę było trochę wody na tacy ale niezbyt dużo. Standardowo przegląd. Suszenie. Obejrzenie płyty głównej bo zmywarka myła ale z zimną wodą. Sprawdziłem przekaźniki, poprawiłem luty na wyjściu na grzałkę. Po złożeniu chulała jak złoto 2 tygodnie. Wczoraj znów E 04 z tym że waliło różnicówke. To jestem w domu. Rozebrałem. Pompa wyciągnięta i tu ból. Cieknie spod grzałki.
  I tu prośba o pomoc. Czym uszczelnić grzałkę w obudowie. Pompa rok wytrzymała. A nie mam rachunku no i ją rozebrałem więc z gwarancji nici.
  Szlag. Czy takie uszczelnianie jest wykonalne.

  Zmywarka Bosch SMV53M70EU - błąd E9 Zmywarka Bosch SMV53M70EU - błąd E9
 • Poziom 25  
  Zaloz nowy oring do korpusu pompy i po problemie.
 • Poziom 9  
  Do tej grzałki nie można założyć oringu, to w pompach z węższą grzałką.
  Zmywarka rozebrana na części, zakupiona nowa.
  pozostałości do sprzedania.