Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - Lusterka się nie składają

21 Paź 2017 17:07 4854 6
 • Poziom 2  
  Witam. Mam następujący problem. Lusterka w mojej Lagunie nie składają się po przekręceniu gałki przełącznika. Regulacja zwierciadeł prawego i lewego lusterka działa bez zarzutu.

  Silniki w lusterkach są sprawne, podłączałem je do zewnętrznego źródła zasilania i działały. Kostki w lusterkach z których zasilane są silniczki były zaśniedziałe więc wymieniłem je na nowe. Niestety nie pomogło. Podejrzewam że problem może leżeć w samym przełączniku. Nie wiem tylko jak stwierdzić czy jest on uszkodzony. Nie mogłem znaleźć w internecie żadnych schematów tego przełącznika a nie chcę kupować w ciemno nowego.

  Proszę uprzejmie o pomoc.
 • Poziom 2  
  Rzecz w tym że już go demontowałem i nie widzę potencjalnych uszkodzeń. Nawet troszkę odgiąłem blaszki, co raczej nic nie pomogło. Zrobiłem też zdjęcia, rzucam w załączniku.

  Co ciekawe wczoraj zauważyłem pewną anomalię. Po przekręceniu gałki na pozycję składania i dociśnięciu jej do dołu zwierciadło prawego lusterka zaczęło poruszać się w dół.
 • Poziom 2  
  Będę się do tego przymierzał, ale chcę się jeszcze upewnić. Czy jest możliwość podania sygnału z zewnętrznego źródła na odpowiednie piny kostki doprowadzonej do przełącznika tak aby sprawdzić działanie składania lusterek ?
 • Poziom 10  
  Odgrzeje temat.
  W moich lusterkach jest tak : Działało zamykanie a nie działało ustawianie lusterek.
  Zamówiłem zamiennik założyłem i wszystko zaczęło działać ale po paru dniach przestało zamykać lusterek a regulacja jest ok. Wróciłem wiec do starego przełącznika na którym domykanie działało ale okazało się że na nim też już nie działa. Gdzie szukać przyczyny ?