Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Amica ZWM 676S - Zmywarka Nie uruchamia się, migają diody soli i nabłyszczacza

LeszekTE 22 Oct 2017 10:42 17544 10
e-mierniki
 • #1
  LeszekTE
  Level 11  
  Mam problem ze zmywarką Amica ZWM 676 S . Po uruchomieniu włącza kontrolkę ECO , wydaje pojedynczy pisk , następnie przez chwilę miga naprzemiennie kontrolkami poziomu soli i nabłyszczacza. Jak się zachowuje widać na poniższym filmie :
  Co jej jest?

  W związku z tym że moja ładniejsza połowa naciska,chętnie zlecę naprawę tej zmywarki . Może ktoś z Szanownych Kolegów ma ochotę się podjąć?
  Zmywarka jest w Sosnowcu.
 • e-mierniki
 • #2
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Sprawdź czy nie ma zalania wewnętrznego. Przechyl ją do tyłu. Wylewa się woda??
 • e-mierniki
 • #3
  LeszekTE
  Level 11  
  Nie, w środku jest suchutko, a ponadto odpływ i dopływ są drożne. Sól i nabłyszczacz uzupełnione i sprawdziłem też styczniki w klamce są OK.
 • #4
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Zdejmij fronty na drzwiach i obudowę drzwi. Zmywarka na plecy i zdejmij dolną tackę. Sprawdź czy któryś kabelek się nie uszkodził na łączeniu drzwi (może mieć przerwę lub zwarcie do masy) - użyj miernika! Na czas testów możesz pominąć czujnik przeciw zalewowy - jego też dokładnie sprawdź po kątem elektrycznym.
  LeszekTE wrote:
  sprawdziłem też styczniki w klamce są OK.
  W zmywarce nie ma klamki tylko uchwyt do otwierania drzwi i zapewniam Cię, że nie ma tam żadnego stycznika - bo i po co on tam? :-)
 • #5
  LeszekTE
  Level 11  
  W "klamce": są styczniki - dwie sztuki. Po to ,żeby zmywarka "wiedziała",czy ma zamknięte drzwi. Kabelki wszelkie sprawdziłem
 • #6
  LeszekTE
  Level 11  
  Wczoraj skontaktowała się ze mną miła pani z serwisu Amica - po 4 dniach od zgłoszenia awarii. Zaproponowała wizytę technika (za 170 zł) i wymianę modułu za jedyne 370 zł. Potwierdziła, że to co widać na filmie to problem z modułem, ale jakoś nie mogłem się zdecydować na naprawę w tej cenie. Nadal szukam kogoś, kto podejmie się naprawy. Podejrzewam, że wymiana kondensatorów rozwiąże problem.
 • #7
  mario 2506
  Level 1  
  Witam.
  Miałem identyczny problem w takim samym modelu Amica ZWM476S. Po kilku przerwanych cyklach zmywania ( brak prądu - przypadkowe wciśnięcie przycisku). Wykonałem reset zmywarki (programatora) proszę wcisnąć i przytrzymać przyciski: włącznik-wybór programu-start wszystkie 3 jednocześnie. Po tym włączył sie program Eko i zmywarka działa. Mam nadzieje ze tez zadziała bo koszt programatora to polowa ceny zmywarki.
  Powodzenia
 • #8
  martynmody
  Level 1  
  Witam mam ten sam problem co Leszek proszę o pomoc wymieniłem programator i ciągle jest to samo miga na przemian sól i nabłyszczacz pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz
 • #9
  Michał_J
  Level 12  
  Witam
  Mam pytanie do kolegów - jak skończyła się ta awaria bo mam podobny problem w tym samym modelu zmywarki tylko oprócz migania kontrolkami poziomu soli i nabłyszczacza włącza się na moment kontrolka programu płukania.
 • #10
  motyll747
  Level 1  
  Witam i rozwiązał ktoś ten problem ? Bo mam to samo . Pozdrawiam
 • #11
  LeszekTE
  Level 11  
  Po odłączeniu od prądu na 40 dni i ponownym uruchomieniu zmywarka pracuje jak gdyby nigdy nic. Już ponad pół roku. Magia?